Hrajeme.cz
Nové hry

Mino a Tauri procházejí labyrintem

Piatnik k nám přinesl novinku, která pochází z dílny německé společnosti Amigo. Je jí rodinná hra Mino&Tauri Labyrint, která je určena pro 2–4 hráče od 6 let. Zaujme vás již tím, jak využívá krabici k trojrozměrnému řešení herní plochy. Hra také využívá magnetů – figurky dvou rozpustilých mimozemšťanů s jejich pomocí přichytíte na svislou herní plochu. Základní verze hry je kooperativní (primárně pro 2), ale můžete vyzkoušet i soutěžní variantu pro 3–4 hráče.

Legenda hry praví, že se dva mimozemšťané Mino a Tauri se svou lodí zřítili do pole s kukuřicí. Přitom ztratili 12 důležitých speciálních předmětů. Vaším úkolem je tyto předměty posbírat, aby Mino a Tauri mohli loď opravit a vrátit se domů. Podaří se vám to, když budete spolupracovat a rychle se domluvíte na postupu. Hráči totiž sedí proti sobě a každý vidí jen svou stranu desky. Musíte si ale pospíšit, čas běží.

Herní deska představuje labyrint, kterým se ale nedá volně procházet, je totiž tvořen uzavřenými plochami v poli. Obě strany jsou rozdílné. Figurky přiložíte do rohu desky proti sobě tak, aby je držel magnet. Když jeden hráč pohne figurkou na své straně, posune i figurku na straně druhé, a protáhne ji i plotem, který by měla v cestě. Takový posun je v pořádku. Předměty jsou rovnoměrně rozloženy na obou stranách desky. Hráči se proto musí domlouvat, kdo, kdy a kam bude figurkami pohybovat, aby jich společně co nejvíce posbírali. Čas odměřují přesýpací hodiny (na 3 minuty). Hrají se celkem tři kola, a celkový součet získaných předmětů určí výsledné skóre.

Hra Mino a Tauri je jednoduchá, rychlá a zábavná. Především děti si v ní procvičí efektivně komunikovat a pod časovým tlakem hledat nejlepší řešení, a také rozvíjejí prostorovou představivost. K dispozici jsou čtyři herní desky, které se navíc dají natáčet, takže každá hra bude mít jiné podmínky. Nejlépe si zahrajete ve dvou hráčích. Pokud se vás sejde víc, můžete dát sérii her a porovnat vzájemně výsledky.


Mino a Tauri v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář