Hrajeme.cz
Ze zahraničí

Na setkání autorů her v Rakousku zvítězila hra Bakerspeed

V červnu ve Vídni proběhlo setkání autorů her, které pořádalo Österreichisches Spiele Museum. Každý, kdo vymyslel novou hru a nechtěl ji nechat v šuplíku, se mohl přihlásit a zúčastnit se. Po víkendovém testování prototypů pořadatelé vybrali jednu hru a připravili její vydání. Hra se jmenuje Bakerspeed. Název hry je složen ze slov Bakerstreet a speed. Takže se jedná o rychlou detektivní hru.

Co hra obsahuje

Každý hráč má svých 18 karet. Jeho úkolem je co nejdříve se jich zbavit. Na kartách jsou muži, ženy, po jednom, po dvou nebo po třech s oblečením ve třech různých barvách. Ke hře patří ještě 3 šestistěnné kostky. Na první jsou pouze symboly muže nebo ženy, na druhé jsou čísla 1, 2, 3 a na třetí tři barvy.

O co ve hře jde

Každý hráč drží v ruce 9 karet a zbylých 9 má před sebou jako dobírací balíček. Hráč na tahu se na základě svých karet rozhodne, kterou z kostek hodí jako první. Řekněme, že si vybral číselnou. Hodí a padne dvojka. Okamžitě se hledají dva svědci, kteří mohou potvrdit hráčovo alibi. Každý z hráčů se snaží co nejrychleji položit na stůl kartu ze své ruky, která zobrazuje dvě postavy. Komu se to podaří nejrychleji, kartu na stole nechá, ostatní si svou kartu vezmou zpátky do ruky. Hráč, který se zbavil své karty si dobere do devíti ze svého dobíracího balíčku. Hráč, který je na tahu, hodí další kostkou – padne muž. Nyní musí hráči ve svých kartách hledat dvě muže. Poslední kostka přidá další atribut, co na zahozené kartě má být.
Kdo se jako první zbaví karet, vyhrál.

1 komentář

Pedestrian 9.10.2014 at 16:54

Díky za zprávu i krátké vysvětlení hry. Nedivím se, že vyhrála, popravdě mně z vašeho popisku taky zaujala 🙂

Připojte svůj komentář