Hrajeme.cz
Nové hry

Odhalte, kdo je Neobvyklí podezřelí

Neobvyklí podezřelí je nová párty hra pro 3–16 hráčů od 14 let, kterou vydalo Albi. Jedná se o kooperativní hru, ve které jeden hráč představuje svědka a ostatní hrají detektivy. Detektivové mají za úkol najít mezi 12 podezřelými zločince. Svědek si ale nepamatuje, jak zločinec vypadal, zato ví o jeho zvycích, názorech a zálibách.

Svědek odpovídá na otázky detektivů buď ano, nebo ne. Nesmí používat jiná slova, gesta ani jiné signály. Otázky detektivové přečtou z karty, kterou na začátku kola otočí z balíčku. V následující fázi detektivové musí vyřadit alespoň jednoho z podezřelých, který podle nich nevyhovuje odpovědi, a prohlásit ho za nevinného. V případě, že by vyřadili hledaného zločince, hra okamžitě končí prohrou všech.

Hra má jednoduchá pravidla a pěkný herní princip založený na diskusi hráčů a dedukci. Nové hráče s hrou rychle seznámíte, takže hned můžete začít hrát. Pokud patříte mezi soutěživé hráče, můžete vyzkoušet variantu Souboj detektivů, ve které se utkají dva týmy detektivů o to, který bude úspěšnější v sérii vyšetřování. Vyzkoušejte, nezůstanete u jedné hry. Můžete si zaznamenávat výsledky a vzájemně je porovnávat.

Představení hry (Albi, délka videa: 1:30 min.):


Neobvyklí podezřelí v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář