Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Odhalujte Tajemství těla v nové kvízové hře

Pokud máte rádi znalostní hry, ve kterých si ověřujete své znalosti nebo se něco nového dozvídáte, podle toho, jak se na to díváte, pak je tu pro vás novinka Tajemství těla. Je to kvízová hra pro 2–6 hráčů od 12 let, kterou vydalo Albi. Jedna partie vám zabere okolo 30 minut. Jak název napovídá, tématem hry je lidské tělo.

Ve hře se snažíte správně odpovídat na otázky, které jsou rozděleny do tří úrovní obtížnosti. Nejprve vás čekají lehké otázky, poté postoupíte k středně těžkým otázkám a na závěr musíte odpovědět na finální otázku. Při správné odpovědi získáte kartu. Hru zpestřují karty s obrázky, které budete potřebovat k zodpovězení některých finálních otázek. Komu se jako prvnímu podaří nasbírat karty s 3 lehkými, 2 středně těžkými a jednou finálovou otázkou, ten zvítězí.

 

Každá karta obsahuje 5 otázek, které mají 2, 3, nebo 4 varianty odpovědi. Na druhé straně najdete správnou odpověď. Hodem kostky určujete otázku, na kterou budete odpovídat. Na jaké otázky můžete narazit: „Kdo vynalezl gelové kontaktní čočky?“, „Co měří lékaři perimetrem?“, „Kdo nebo co je nejčastěji původcem rýmy?“, „Která tkáň lidského těla je nejtvrdší?“, „Kde najdete hráškovou kost?“

Tajemství těla je typický zástupce kvízových her. Má jednoduchá pravidla, takže hned musíte začít hrát. Hra je určena pro děti od 12 let, ale otázky jsou poměrně těžké i pro středoškoláky, takže ji doporučuji spíše pro starší hráče. V každém případě se dozvíte o fungování lidského těla něco nového. Věděli jste například, že lidské tělo vyprodukuje za půl hodiny tolik tepla, že by přivedlo k varu asi 4 litry vody? Že naše srdce přečerpá za den až 10 tisíc litrů krve? Že na úsměv potřebujeme 17 druhů svalů, kdežto na zamračení 43?

Představení hry (délka videa: 1:31 min.):

Tajemství těla v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář