Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Oslavte 20. výročí hry Carcassonne s novou edicí

Ode dneška je k dispozici nová edice hry Carcassonne, která letos slaví 20 let od prvního vydání. Tato hra patří do zlatého fondu deskových her, stále patří mezi úspěšné a oblíbené hry ve světě i u nás. Svědčí o tom řada variant a rozšíření. Její předností jsou jednoduchá pravidla, svižná hra a výborná znovuhratelnost. Výborně si ji také zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů, určena je pro 2–5 hráčů od 8 let.


Nová výroční edice přináší základní hru v elegantní modré krabici se zlatým nápisem a grafickými prvky. Osloví vás především novou grafikou kartiček s úžasnými detaily. Najdete v ní ale i něco navíc. Klasické dřevěné meeply si můžete vylepšit samolepkami, takže vaše figurky získají svou osobitost podle postaviček, které si vyberete. V aršíku je opravdu bohatý výběr.

Carcassonne: Jubilejní edice 20 let.

To ale není všechno. Obsahuje rozšíření řeka, které určí vzhled herního plánu. První kartička s pramenem je dvojitá, takže ji nebudete muset hledat mezi ostatními kartičkami, a určuje vlastně dva směry toku. Můžete si tedy vybrat libovolné s obou ramen řeky. Obě ramena uzavřete kartičkami s jezerem. Poté pokračujete umisťováním ostatních kartiček.

Druhým minirozšířením v krabici je Opat. S ním využijete i zahrady, které se na některých kartičkách vyskytují. Můžete na ně umístit figurku opata. Pro zahradu platí stejná pravidla jako pro klášter. Opata můžete umístit i na klášter. Výhodou opata je, že si ho můžete vzít zpět, pokud jste v daném kole neumístili žádnou figurku, a započítáte si body podle aktuální situace.

V jubilejní edici najdete i 15 speciálních kartiček. Dělí se na tři skupiny po pěti. Umisťují se podle standardních pravidel, záleží ale na tom, kam míří šipka se symboly jubilejního vydání. Pokud nemíří k žádné sousední kartičce, symbol není aktivován a vy získáte 2 body. V případě, že na sousední kartičku míří, je symbol aktivován. Aktivuje se i tak, že kartičku bez symbolu přiložíte tak, aby na ni mířila šipka ze sousední kartičky. Díky tomu můžete přidat svou figurku k jiné, která je již na plánu (a posílit například město), umístit svou figurku na libovolné neobsazené a neuzavřené území nebo získáte tah navíc.


Související články:


Ukázka hry.

Carcassonne: Výroční edice 20 let v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář