Hrajeme.cz
Nové hry

Otestujte své znalosti Česka ve hře iKNOW

Úspěšnost her iKNOW a Česko – otázky a odpovědi vedla Albi k zajímavému nápadu tyto dvě hry spojit do jedné. Vznikla tak nová kvízová hra, která má v našich končinách velkou šanci na úspěch. Máme rádi znalostní soutěže a princip iKNOW, kdy se snažíme správně odpovědět, ale zároveň i odhadujeme, jak si povedou ostatní, je neotřelý a funkční. Vše podporuje čisté, moderní grafické zpracování. Hra iKNOW: Česko – otázky a odpovědi je určena pro 2–6 hráčů od 12 let.

iknow-česko-rozehranáV každém kole jeden hráč čte otázku – má roli předčítače, jinak se v daném kole nezapojuje, neodpovídá ani nesází na odpovědi druhých. Ostatní hráči postupně umisťují svou figurku na herní plán podle toho, kolik nápověd budou chtít k tomu, aby na otázku odpověděli. Zatím ale neodpovídají. Pokud jim bude stačit jedna, získají při správné odpovědi tři výherní žetony, při dvou nápovědách dva žetony a při třech nápovědách jeden.

Poté následuje fáze tipování. Vsázíte na libovolného protihráče a tipujete, zda odpoví dobře, nebo špatně. Za chybnou odpověď na otázku o nic nepřicházíte. Za chybný odhad soupeře ale ztratíte jeden žeton. Pokud jste tipovali správně, jeden dostanete. Hraje se, dokud někdo nenasbírá žetony v hodnotě 20 bodů. Ten se stává vítězem.

Hra obsahuje 400 karet, na každé jsou otázky ze čtyř kategorií: osobnosti, naše vlast, výtvory, různé. Dohromady tedy 1600 otázek. Nemusíte tedy mít obavu, že hru rychle vyčerpáte.

iknow-česko-komponentyVšeobecné znalosti jsou v této hře výhodou, ale i když nebudete odpovídat dobře, body získáte za odhad soupeřů, takže vždy něco uhrajete. Navíc máte příležitost se hodně věcí dozvědět, a to díky otázkám, a především díky nápovědám.

IKNOW: Česko ocení především dospělí, kteří mají rádi kvízové a znalostní hry. Doporučuji ji i starším dětem, protože se hravou formou mohou hodně naučit. A třeba pochopit, že nikdo nezná všechno.

iKNOW: Česko – otázky a odpovědi v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář