Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Pandemic se nyní specializuje na Evropu

Pandemic je populární kooperativní hra, která od roku 2008 získala již řadu rozšíření a samostatných variant, jmenujme například Pandemic Legacy: Rok 1 či Pandemic: Rychlé nasazení. Nyní si můžete zahrát nejnovější přírůstek do této obsáhlé rodiny her, a to Pandemic: Epicentrum – Evropa. Určena je pro 1–4 hráče od 8 let.

Jedná o jednodušší variantu hry Pandemic. I v ní jste členem speciálního týmu, který bojuje se zákeřnými nemocemi. Každý hráč má svou postavu a může využívat její jedinečné schopnosti. Musíte spolupracovat, abyste zabránili šíření nemocí napříč Evropou.

Během hry putujete po herním plánu, léčíte ve městech, kde propukla pandemie, aby se nešířila dál, a snažíte se objevit léky. Ve hře jednotlivé nemoci představují barevné kostičky. Ve svém tahu máte k dispozici čtyři akce. Po jejich dokončení si doberete karty do ruky a následně otočíte karty nákazy (jejich počet určuje míra nákazy). Všichni společně vyhrajete, nebo prohrajete.

Hru dostanete v menší krabičce s menším množstvím herního materiálu. Díky tomu si ji můžete vzít kamkoliv. Je také vhodná pro první hraní Pandemicu, protože je pro nové hráče přehlednější a přístupnější. Od původní hry se liší především v tom, že má menší herní plán zahrnující pouze mapu Evropy. Snažíte se také vyvinout lék jen na 3 nemoci, abyste zvítězili (původní Pandemic má 4). Ve hře je jen jedna výzkumná stanice, a to v Ženevě. Další změnou je, že nemoci nemohou být zcela vymýceny, i když jste již objevili lék. A na objevení léku vám stačí 4 karty stejné barvy místo 5.

Obtížnost můžete zvýšit použitím karet mutací, pro každou nemoc jsou tři. Po jejich odhalení je položíte vedle herního plánu. Od té doby ovlivňují hru podle svého efektu, například při léčbě nemoci nebo odhalení karty nákazy určité nemoci. Po objevení léku na danou nemoc přestávají mutace účinkovat.

Na krabici české edice hry najdete obrázek Pražského hradu. Blackfire přesvědčil původního vydavatele, aby hra měla toto specifické odlišení. Nakonec si různé národní edice mohly zvolit vlastní obrázek. Sběratelé si tak užijí, až budou shánět všechny edice do sbírky.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář