Hrajeme.cz
Nové hry

Pexeso Staré hračky je pro děti i prarodiče

V předvánočním čase pro vás máme jeden pěkný tip na hru Pexeso Staré hračky, která potěší i pomůže. Nakladatelství Cesta domů ji vydalo v malé skladné krabičce. Kartičky jsou větší, než jak je nejspíš znáte, a vyrobené z kartonových kartiček. Pexeso je již klasická hra, která je jednoduchá, rychlá a výborně trénuje paměť v každém věku. Má proto stále své místo v každé rodině. A čím hra pomůže, pokud si ji zakoupíte? Výtěžek podpoří neziskovou organizaci Cesta domů, která se snaží přispět různými způsoby ke zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi a sama tuto péči poskytuje.

Pexeso-stare-hracky-boxPexeso Staré hračky je vhodné pro děti, seniory i pedagogy například ve školkách a školních družinách. Díky větším kartonovým kartičkám je odolnější a jednotlivé kartičky jsou dobře uchopitelné do ruky. Lépe se s nimi hraje jak malým dětem, které teprve rozvíjejí jemnou motoriku, tak i seniorům, kterým již činí otáčení papírových kartiček problémy.

Jako ilustrace jsou použity obrázky hraček s tradičním motivy. Obrázky vznikly klasickým způsobem kresby. Propojují tak dobu našich babiček a dědečků se současností. Téma tohoto pexesa také podporuje komunikaci v rodině. Dědeček nebo babička mohou při hře například vyprávět o hračkách, s nimiž si v dětství hráli. Děti hračky zajímají v každé podobě a komunikace, při níž je oběma stranám dobře, plyne zcela přirozeně.

Pexeso-stare-hracky-hraPexeso Staré hračky vzniklo díky adventnímu kalendáři. Martina Špinková, šéfredaktorka Cesty domů, vzpomíná, jak to bylo: „Udělali jsme jednou adventní látkový kalendář s obrázky starých hraček. Když jej viděla zákaznice, která pracovala v domově pro seniory, přišla s nápadem, abychom s těmito klasickými obrázky udělali pexeso na tvrdých kartičkách. Přála si, aby senioři je mohli snadno vzít do ruky a také aby rozuměli obrázkům. Tak jsme to pexeso vydali.“

Pexeso může dobře posloužit ve školkách a školách, v rodinách, ale i v domovech či klubech pro seniory.

Cesta domů vydává drobné hry a papírnictví na podporu své činnosti. Vedle toho vydává i odborné publikace, knihy pro děti a mládež a publikace nějak kultivující náš vztah ke konci života, k umírajícím a péči o ně. Již dříve vydalo také deskovou hru Cesta domů. Pexeso Staré hračky, origami, publikace a další dárky si můžete objednat v dobročinném obchodě Cesta domů na internetu nebo ho najdete v Praze 6 (Bělohorské 90) a Praze 7 (Bubenské 3).

Připojte svůj komentář