Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Pictomania vyšla v nové edici

Pictomania je kreslicí hra, kterou si užijete, i když kreslit neumíte. V prosinci ji u nás vydal MindOK ve spolupráci s CGE, a to ve druhé, upravené edici. Tuto párty hru Vládi Chvátila původně připravilo Dino v roce 2011. Nová edice má výrazně menší krabici a zjednodušená pravidla. Hra je určena pro 3–6 hráčů od 8 let. Jednu partii zvládnete za půl hodiny až 45 minut.

V této hře všichni současně kreslí přidělené slovo a zároveň se pokoušejí uhodnout, co kreslí ostatní. Za správné tipy získají body, ale když ostatní neuhodnou jejich kresbu, body naopak ztrácí. Hraje se na 4 kola, v každém s jinou sadou karet. Díky velkému počtu karet a slov si užijete mnoho her, aniž by se vybraná slova opakovala.

Nová edice neobsahuje fixy a destičky, které byly v prvním vydání, ale blok a tužky v barvách hráčů. Jako bonus nechybí ani ořezávátko, takže máte vše potřebné. Pokud byste Pictomanii hráli hodně často a došly vám papíry z bloku, můžete si vzít jakýkoliv čistý list papíru. Karty se umisťují do šikovného stojánku, aby na ně všichni hráči viděli.

Když se řekne kreslicí hra, mnozí se začnou bránit, že není pro ně, protože neumí kreslit. Zde ale nejde o žádné umění, naopak, chcete zvolené slovo nakreslit rychle, jednoduše a výstižně, aby ostatní poznali, o co jde. Mohu vám zaručit, že se při kreslení budete bavit i při porovnávání výsledných ilustrací. Hra je svižná a všichni jsou stále zapojeni. Hra rozvíjí tvořivost a fantazii. Výborně se hodí do skupiny přátel i pro hraní v rodině s dětmi.Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář