Hrajeme.cz
Chystá sePro rodinné hraníVideoVideopředstavení

Podpořte na Hithitu novou karetní hru ze světa Mevěda Wrr

Ode dneška běží na Hithit kampaň k nové hře Medvěd Wrr: Karetní hra, jejíž předlohou je kniha Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Ve hře se setkáte se všemi oblíbenými postavami z knihy, například poštovní holub Pipp, želvák Edvard nebo kapitán Crabson. Hra je určena pro 2–4 hráče od 7 let. Užijí si ji ale i dospělí a hodí se pro hraní v rodině i s přáteli. Karty mají krásné, originální ilustrace, které již zaujaly mnoho dětí a čtenářů knihy. Podpořit vydání hry a předobjednat si ji můžete do 10. dubna.

Hra vám umožní vstoupit do příběhu knihy a zažít vlastní dobrodružství. Ale od začátku. V jedné továrně, ve které se tisknou knihy řádí kapitán Crabson se svou pirátskou bandou. Procházejí příběhy v knihách a pátrají v nich po součástkách z rozbitého stroje na výrobu knih. Pokud se jim to podaří, získají nad jeho vynálezcem moc a podmaní si celý knižní svět. Tento plán jim můžete překazit jedině medvěd Wrr, který je také vtažen do děje.

O čem hra je

Ve hře se ocitáte v kůži medvěda Wrr a pátráte po součástkách stroje na výrobu knih. Zvítězí ten, kdo jako první posbírá čtyři jeho součásti. Ve svém tahu si vezmete do ruky novou kartu z balíčku, zahrajete jednu kartu a vyhodnotíte její efekt nebo použijete tři karty medvědů, abyste se pokusili nalézt součást stroje v jedné ze čtyř knih. Poslední možností je, že získání karty neděláte nic. V knihách kromě stroje na vás mohou čekat piráti, kteří vám znepříjemní život. Hra je svižná a má jednoduchá pravidla. Sbíráte správné karty a občas o nějakou připravíte jiné hráče nebo využíváte možnosti ostatních karet na ruce.

Karetní hra navazuje na úspěšně dokončenou kampaň, která proběhla v loňském roce a která zajistila vydání pozoruhodné ilustrované knihy pro děti. K tomu její tvůrci uvádějí: „Příběh a poslání medvěda Wrr se setkalo s nečekaným zájmem z řad malých i velkých čtenářů, a tak se v nás zrodila myšlenka rozšířit zážitek ze čtení o karetní hru. Koncept hry vyniká právě unikátním spojením hry a knihy. Její znalost však není při hraní hry podmínkou.“

A proč to dělají? „Chceme aby prcci, děti, vnoučci měli možnost trávit plnohodnotně svůj čas se svou rodinou. Wrr není jen kniha nebo hra – chceme ukázat, že i tradiční média mohou být stále velká zábava, co rozšíří dětskou představivost daleko lépe než hry na tabletu či mobilu, kde je vše jasně definováno a není prostor pro fantazii.“

Za konceptem hry stojí Michal Ekrt (viz rozhovor) který se v oblasti moderních společenských her pohybuje již dlouho, ale na straně vydavatelské. Hra Medvěd Wrr: Karetní hra je jeho samostatný a první autorský projekt.

Délka videa: 1:16 min.

Související odkazy:


Související články:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář