Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ponořte se do hravého dobrodružství Čaroknihy

Chcete se se svými dětmi pustit do pořádného dobrodružství, které bude košaté, napínavé, plné originálních nápadů a fantazie? Pak by vám neměla uniknout hra Čarokniha, kterou v českém vydání připravil MindOK. Určena je pro 1–4 hráče od 8 let. Zaujme vás již svým 3D provedením, využitím leporela a detailními figurkami. Čeká vás jedinečný fantasy příběh rozdělený do 6 kapitol. Zavede vás do země Onirie, která je plná dračích zázraků.

Každý hráč představuje hrdinu. Vyberete si ho po otevření balíčku karet 1. kapitoly. Mají různé schopnosti a útok. Liší se také počtem srdíček, jež představují zranění. Během hry budete svého hrdinu rozvíjet o nové schopnosti, budete získávat různé předměty a jeho možnosti rozšíříte o karet útržků, které vám poskytnou jednorázovou výhodnou akci.

Před hrou si pečlivě přečtěte pravidla, která vás seznámí s herním materiálem a jeho využíváním během hry, s akcemi, které můžete využívat, i tím, jak ovládat běsy představující nepřátele. Nejsou nijak komplikovaná. Spoluhráče s nimi seznámíte během pár minut a detaily můžete vysvětlit během hry. Nové prvky a pravidla pak do hry vnáší karty balíčku kapitoly.

Příběh a celou hru řídí balíček karet kapitoly, kterou hrajete. Po rozbalení ho proto nesmíte míchat ani prohlížet. Postupně procházíte jednotlivé karty, které vás vedou příběhem, musíte se rozhodovat, jak budete v konkrétních situacích reagovat, a plníte úkoly. Kapitolu úspěšně dokončíte, když se dostanete kartě konce kapitoly. Společně prohrajete, pokud musíte otočit poslední žeton osudu.

Unboxing hry Čarokniha (MindOK, délka videa: 6:45 min.):

Hrdinové během hry neumírají. Pokud některému hrdinovy klesnou srdíčka na nulu, je v bezvědomí, musíte položit figurku na bok. Na začátku následující fáze hráčů ji opět postavíte, obnovíte všechny žetony srdíček, a také otočíte žeton osudu.

Hra je jedinečná svým provedením i příběhem. Skrývá různá tajemství a hravá překvapení. Můžete si ji zahrát i opakovaně a odhalit tak různé roviny hry a příběhu.

Čarokniha, zadní strana krabice

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář