Hrajeme.cz
Představení hryPro děti

Ponořte se s dětmi do pohádkových příběhů ve hře Pohádkáři

Mezi aktuálními novinkami, které v češtině připravil Blackfire, je také hra, která potěší především děti. Jmenuje se Pohádkáři a je určena pro 2–6 hráčů od 5 let. Společně vytvoříte nový pohádkový příběh s hrdiny, které pro něj vyberete.

Pohádkáři patří mezi dixitovské hry. V tomto případě se jedná o hru upravenou pro děti a hraní v rodině. Pravidla jsou natolik jednoduchá, že bez dlouhého vysvětlování můžete začít hrát. Design hry počítá s tím, že budou hrát dospělý nebo starší děti s mladšími dětmi. Přitom se budou bavit všichni.

Jak se tedy hraje? Doprostřed stolu mezi hráče položíte knihu a pod ni bodovací stupnici, každému hráči rozdáte 5 karet hrdinů a hlasovací žetony. Pak vypravěč vezme kartu příběhu a přečte ho. První karta uvede všechny hráče do příběhu, po přečtení druhé příběhové karty se již všichni zapojí do výběru vhodného hrdiny. Každý hráč ze svých karet jednoho vybere a tajně předá vypravěči, který karty zamíchá a vyloží na stůl. Na to všichni hlasují pro hrdinu, který se stane součástí příběhu (ne pro svého), opět tajně. Za obdržené hlasy získá každý body.

Každý příběh je složen ze 7 karet, rozvětvený pak z 10. Vlastní hra pak probíhá v 5 kolech, ve kterých hráči vybírají hrdiny pro jednotlivé příběhové karty. Příběhové karty i karty hrdinů se vkládají do knihy, takže si nakonec můžete celý pohádkový příběh podle nich převyprávět.

Pokud si rádi se svými dětmi čtete nebo vyprávíte pohádky, pak si Pohádkáře určitě vyzkoušejte. Díky pěkné grafice a kvalitnímu zpracování se hra bude dětem líbit. Rozvíjí fantazii, imaginaci i vyjadřovací schopnosti a vtáhne do hry děti i starší hráče.

Můžete si také zahrát kooperativní variantu, to v případě, že byste nechtěli hrát „proti“ sobě. Nejlépe si zahrajete ve větším počtu hráčů, ale vyprávět pohádkové příběhy si můžete i ve dvou.


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář