Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Před Safari Barem je velká tlačenice

Safari Bar je další z novinek, kterou na tento podzim připravily REXhry. Je to jednoduchá karetní hra pro 2–4 hráče od 8 let, která je plná zvířat. Ta chtějí navštívit večírek ve vyhlášeném nočním podniku Safari Bar. Každý hráč má svou sadu karet se zvířaty, které pokládá do řady před vstupem do klubu. Zvířata mají speciální schopnosti, které ovlivňují pořadí karet. Cílem každého hráče je protlačit co nejvíce svých zvířat dovnitř.

Na začátku hry si hráči zamíchají svých 12 karet s dvanácti zvířaty a čtyři si vezmou do ruky. Kdo je na řadě, zahraje jednu kartu, položí ji na konec fronty a provede její efekt. Poté se provedou opakující se efekty v případě, že je ve frontě zvíře s takovou vlastností (žirafa, zebra, hrošice, krokodýl). Děje se tak v tahu každého hráče a dokáže to zamíchat s dosavadním pořadím. Nyní nastane ta krásná chvíle, kdy vyvolení mohou vstoupit dovnitř. Pokud je v tlačenici pět zvířat, první dvě vstoupí a poslední je vyhozeno.

Safari-Bar-ukázka-hryHra končí, když už žádný hráč nemá karty. Zvítězí ten, kdo dostal do baru nejvíce zvířat. Můžete také vyzkoušet variantu pro pokročilé hráče, ve které za každé zvíře dostanete určitý počet bodů. Jejich součet rozhodne o vítězi. V této verzi každý hráč využije jen osm karet. Čtyři tajně odloží, takže může více taktizovat.

Karty jsou velké, kvalitní a mají vtipné ilustrace. Na spodní části každé karty je vyobrazen její efekt. Ve hře je ale dvanáct druhů karet, takže alespoň zpočátku budete potřebovat i přehledovou kartičku či pravidla, abyste správně vyhodnocovali efekty karet.

Safari Bar v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář