Hrajeme.cz
Nové hryPřečtěte siPro rodinné hraníVideoVideopředstavení

Přijel Colt Express

Tento týden u nás vyšla nová hra Colt Express, zároveň se jedná o světovou premiéru. České vydání připravil MindOK. Když ji uvidíte vytaženou z krabice, tak si při letmém pohledu pomyslíte: „Proč si ti dospěláci hrají s modelem vláčku?“ Na druhý pohled zjistíte, že je to herní plán v podobě 3D modelu vlaku z dob Divokého západu. Prohánějí se po něm banditi a snaží se obohatit na úkor ostatních.

Zadní strana krabice s ukázkou hry.
Zadní strana krabice s ukázkou hry.

Hra Colt Express je určena pro 2–6 hráčů od 10 let. Standardně se hraje ve 3–6 hráčích, pravidla obsahují i úpravu pro dva hráče. Jednu partii byste měli zvládnout za necelou hodinku. Samostatnou aktivitou před první hrou je složení modelu vlaku s lokomotivou a šesti vagony. V krabici jsou pro ně připraveny krásné přihrádky, takže se nemusíte bát, že byste neměli kam hru uklidit.

Hráči představují jednotlivé bandity, kteří přepadli vlak Expres Union Pacifik. Jejich cílem je získat co největší bohatství, ale každý sám na sebe. Musí proto získat větší kořist než ostatní. Velkým lákadlem je týdenní  výplata pro dělníky společnosti Nice Valley Coal Company. Trezory ale hlídá nebezpečný šerif Samuel Ford, který se vždy trefí.

V této hře plánují všichni hráči své akce společně a posléze je také společně vyhodnocují. Jaké mají možnosti? Loupí, lezou na střechu vagonu, střílí, uštědřují rány pěstí a snaží se vyhnout šerifovi. Každý hráč má svůj balíček akčních karet, z něhož si vezme 6 karet. Navíc má každý bandita svou unikátní vlastnost. Díky tomu dochází k nečekaným situacím a ne vždy se akce uskuteční podle plánu. Je proto potřeba neustále sledovat hru a odhadovat možné kroky ostatních hráčů. Zvítězí nejbohatší hráč po pěti kolech hry.

Chcete si Colt Express koupit?

MINDOK Colt Express lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Ukázka herního materiálu:

Herní materiálKarty postavPříprava na sestavení vlakuLokomotiva je hotova

 

Videopředstavení hry připravil MindOK:

Mohlo by vás také zajímat

4 komentáře

cinan 20.10.2014 at 17:15

Rodinná pecka, vtipná, jednoduchá na pravidla, skvěle provedená – top letošního roku

R.U.R. 14.10.2014 at 17:42

Překvapivě dobrá hra, což by člověk až nečekal, když je na první pohled vidět, že autoři věnovali spoustu energie do návrhu 3D vláčku — bál jsem se, že hru bude prodávat právě ten vláček, a hratelnost bude mizerná, ale překvapivě tomu tak není, hra je dobrá a zábavná. Z pravidel to vypadá všelijak, ale když to člověk zkusí, tak se ukáže, že je to vlastně fajn.

Jediná věc, co se mi nelíbí, je střílení — hráči se tím navzájem oslabují, takže potom nezvládnou už udělat skoro nic. Vůbec by mi nevadilo, kdyby střílel jenom šerif, případně kdyby následky střílení byly jiné než jsou (rána pěstí je naproti tomu zajímavý a pěkný prvek).

Soutěž: Hraj, hodnoť a vyhraj | Hrajeme 14.10.2014 at 0:43

[…] můžete například tyto hry: Istanbul, Origin: Počátek lidstva, Escape, Koncept, Colt Express, ale i řadu dalších, které do soutěže věnovaly následující společnosti: Albi, Blackfire, […]

Připojte svůj komentář