Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Přivolejte nestvůry a pošlete je do boje ve hře Mozkoužrout

REXhry vydaly menší karetní hru pro 2 hráče s názvem Mozkožrout, v originálu Mind Bug. V záplavě novinek vám mohla uniknout, a to by byla škoda, protože se jedná o chytrý filler pro náročnější hráče a pěknou rodinnou hru například pro otce se synem. Doporučený věk je 8+. Za hrou stojí několik autorů, mezi nimi můžete znát Richarda Garfielda, autora legendární hry Magic: The Gathering nebo RoboRally.

V této hře budete přivolávat různé nestvůry a vysílat je proti nestvůrám vašeho protivníka. Má to ale jeden háček, protivník je může pomocí svého mozkožrouta ovládnout. Musíte si tedy dobře rozmyslet, koho a kdy vyšlete do boje. Mozkožrout je taktická hra, ve které se snažíte přechytračit jeden druhého. Je rychlá, jednu partii zpravidla zvládnete za 15 minut, takže si hned můžete dát odvetu.

Obrázek: Herní materiál

V krabičce najdete balíček 48 karet nestvůr, 4 karty mozkožrouta a počitadlo života pro každého hráče. Karty nestvůr mají krásné ilustrace. Kromě názvu zobrazuje v horní části číslo vyjadřující její sílu a ve spodní části klíčové slovo a popis její schopnosti. Efekty klíčových slov a schopnosti jsou důležitým prvkem hry, který vám poskytuje nejrůznější kombinace a možnosti. Šikovné je počitadlo života v podobě otočného kolečka. Je jednoduché a praktické.

Stojí za to také zmínit, že hra Mozkožrout získala ocenění Kennerspiel des Jahres Recommended 2023 (doporučená hra) a nominace na Golden Geek 2022 v několika kategoriích.

Obrázek: Ukázka karet

Celkové hodnocení

Mozkožrout je malá karetní hra s velkým potenciálem. Je dobře vyladěna a výborně funguje. Nemá nic zbytečně navíc. Nenajdete v ní žádnou správu zdrojů a placení za karty. Hra je poměrně přímočará. Můžete se tak soustředit na to, jaké překvapení soupeři připravíte a jak své karty zkombinujete. Každá partie bude trochu jiná, protože budete mít k dispozici jiné karty či v jiné sestavě. Pro mě je příjemným překvapením.

Můžete si říci, že 48 karet je málo, ale brzy poznáte, že to úplně stačí. Při každé partii se do hry dostane jen 20 karet. Hra je rychlá. Může také skončit vaší prohrou, pokud nemůžete udělat ani jednu ze dvou akcí. Stane se to, když máte prázdný dobírací balíček a přišli jste i o všechny vyložené nestvůry.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář