Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Pro milovníky zahradničení a funny her je tu Autofarmer

V poslední době jsme představili několik původních českých her. Autofarmer je další takovou hrou, která u nás letos vyšla. Vydalo ji herní studio Free Folk Industry ve spolupráci s ilustrátorem Slakinglizardem. Je to karetní hra určená pro 2–4 hráče od 18 let. Ano, je to hra pro dospělé, a nejedná se o žádnou erotickou hru. Je to totiž hra o pěstování konopí. Jedna herní partie vám zabere okolo 15 minut. Je to tedy rychlá hra. Ještě je potřeba dodat, že se jedná o velmi interaktivní hru, takže si ji užijí především hráči, kteří mají rádi škodicí hry a kteří nepřízeň spoluhráčů budou brát s nadhledem, stejně jako téma hry.

Hra má jednoduchá pravidla, takže se s nimi rychle seznámíte. Krabice obsahuje dva balíčky karet. jeden představuje semínka a rostlinky, druhý pak akční karty s různými efekty. Na začátku hry si každý připraví své políčko. Dva hody dvěma šestistěnnými kostkami určí, kolik rostlinek budete mít a kolik vám zbude nevzklíčených semínek. A hra může začít. První hráč si do ruky dobere tři akční karty (jednou hráči mohou libovolný počet karet vyměnit) a zahraje tolik karet, kolik chce. Vylepšuje své rostlinky, poškozuje ostatní, sklízí… Jedinou podmínkou je, aby kartu zahrál v období, pro které je karta určena. Období jsou tři – růstu, květu a sklizně. V každém hráči odehrají po jednom tahu. Cílem hry je získat 500 gramů. Komu se to jako prvnímu podaří, stává se vítězem hry.

 

Rostlinky mají po vzklíčení potenciál 40 gramů. Potenciál lze zlepšit hnojivem nebo kartou final solution. Ohrožení naopak přichází s plísní, které rostlinky ničí a šíří se na další, nebo svilušek, které snižují výnos zahrady. Svilušky i plíseň je možné odstranit postřikem. Pokud zvolíte jistotu, i za cenu nižšího výnosu, zahrajete pokos. Číhají ale na vás i další nebezpečí, jako jsou zloději, varování či šťára. O velké zvraty tedy není nouze a nikdo nemá nic jisté. Ve hře hraje velkou roli náhoda, ať už v podobě karet, které dostanete do ruky, kostek, které vám určí velikost vašeho políčka, ale i hráčů, kteří se zaměří zrovna na vás. V případě, že máte rádi hru pod kontrolou, tato nebude pro vás.

Autofarmer je především o zábavě, pokud rádi zaškodíte spoluhráčům. Je to jednoduchá a rychlá hra, kterou si můžete zopakovat několikrát za sebou. Grafika podtrhuje párty charakter této hry.

Autofarmer v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář