Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Rodina her Carcassonne má nový přírůstek, Zlatou horečku

Carcassonne již dávno není jediná hra. Existuje celá řada verzí a variant této rodinné hry, z nichž si každý může vybrat podle svého gusta. Ta nejnovější, kterou právě vydal v češtině MindOK, vás zavede na Divoký západ a jmenuje se Carcassonne: Zlatá horečka. Je to samostatná hra, základní princip hry Carcassonne se ale nemění. Vezmete si jednu kartičku krajiny a přiložíte ji tak, aby správně zapadla mezi ostatní, a při uzavření některé části získáte body, další pak na konci. Hra je určena pro 2–5 hráčů od 8 let.

Carcassonne-Zlatá-horečka-hraVe Zlaté horečce rozšiřujete železniční koleje, hory, prérie, získáváte zlato. Na právě položenou kartičku můžete umístit svého kovboje. Místo kovboje ale můžete postavit nebo přemístit stan na některou část hor nebo si můžete vzít žeton rudy z hor, v nichž váš stan stojí. Nezáleží přitom na tom, kdo hory obsadil svým zlatokopem.

Zlato je novým prvkem hry, o něž hráči usilují, protože jim může přinést zisk bodů. Zlato se nachází v horách, a každá kartička hor ukazuje, kolik žetonů rudy na ni máte umístit. Žetony rudy ukazují různý počet zlatých nugetů, ale můžete narazit také na obyčejný štěrk. Rudu tedy získáte díky stanu nebo když máte v horách nejvíce zlatokopů při jejich uzavření. Pak si vezmete všechny zbývající žetony rudy. Kromě toho si započítáte i body za symboly nugetů na kartičkách hor.

Dalším prvkem ve hře jsou města. Body získáváte za uzavření všech tratí, které z města vedou. Farmář pak funguje podobně jako sedlák. Body vám přinese za indiánské tábory a stáda divokých koní na obsazené prérii.

Zlatá horečka pěkně zasadila téma Divokého západu do systému Carcassonne. Přidává nové taktické prvky, ale nedělá hru složitější, takže je přístupná pro rodinné hraní s dětmi a široký okruh zájemců.

Carcassonne Zlatá horečka v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář