Hrajeme.cz
Představení hryPro náročné

S hrou Divoká Serengeti objevíte svět vzácných zvířat

Divoká Serengeti je nová desková hra, kterou u nás vydaly REXhry, v originálu se jmenuje Wild: Serengeti. Je to rodinná strategie, která je určena pro 1–4 hráče od 10 let (na krabici najdete od 14 let). V objemné krabici najdete hodně herního materiálu, především oboustrannou mapu národního parku, desku akcí, velký počet dřevěných zvířat a 3D Skálu věků, která slouží obdobně jako strom v Divukraji k počítání kol. Ve hře představujete režiséry dokumentů o zvířatech, kteří zavítali do afrického národního parku Serengeti. Vaším úkolem bude natočit ty nejhodnotnější záběry divokých zvířat, jako jsou levharti, sloni, žirafy, lvi, šakali, supi, gazely.

 

Herní mapa představuje Serengeti s různými typy terénu. Na ně budete během hry umisťovat zvířata z desky akcí nebo s nimi hýbat tak, abyste mohli natočit záběry podle požadavků na kartách záběrů. Za každou splněnou kartu získáte vítězné body nebo jinou odměnu. Zároveň vám karty poskytne symboly, které vám dají další výhody. Symboly se doplňují, takže je chcete získávat tak, aby vám poskytly co nejvíce výhod a bodů.

Hra Divoká Serengeti se hra je přesně na 6 kol. První tři kola probíhají stejně. Hráči se střídají v akcích dokud všichni nevynechají tah. Od 4. kola do konce hry nastává tzv. Velká migrace, během níž určitá zvířata zmizí z herního mapy. Ve 4. a 6. kole budete předávat ocenění v soutěži o největší počet určitého druhu zvířat ve videogalerii. Vše najdete vyznačeno na Skále věků. Po skončení posledního kola sečtete vítězné body, které rozhodnou o vítězi hry. Body tedy získáváte v průběhu hry a další si připočítáte po jejím skončení.

Co tedy můžete ve hře dělat? Jaké máte k dispozici akce? Základní akce provádíte na desce akcí, které je rozdělena do osmi sekcí, kam můžete umístit svou kameru. Akci provedete tak, že kameru umístíte na volné políčko akce a zaplatíte počet mincí, který je uveden na políčku. Můžete tak objevit predátora, velkého savce, mrchožrouta nebo migrujícího býložravce a umístit ho na volné pole na mapě. To jsou čtyři různé akce. Pátá akce vám umožní vyměnit dvě zvířata na mapě, šestá přesunout zvíře až o 3 pole, sedmá dobrat 1 kartu  záběru z nabídky a osmá obnovit nabídku a dobrat jednu kartu.

Pomocí akcí tak umisťuje zvířata plán a přesouváte je na místa tak, abyste splnili podmínky vašich karet záběrů. Samotné natočení záběrů je volnou akcí, kterou můžete využít kdykoliv splňujete podmínky karty záběru. Pokud vám chybí peníze, můžete dvě karty záběrů odložit, získáte za to minci. Třetí volnou akcí je využití žetonu krmení, a posunout tak libovolné zvíře o jedno pole, nebo filmových efektů, díky nimž můžete ignorovat jednu podmínku terénu na kartě záběru.

Divoká Serengeti je poctivě připravená deskovka, která vám poskytne jedinečné strategické možnosti, rozmanité kombinace. Využívá kombinaci hlavolamů a vytváření sad. Základní pravidla jsou jednoduchá, hraní je již náročnější. Možné kombinace vám dokáží zamotat hlavu. Díky tomu osloví i náročnější hráče.

Se základní hrou vyšlo i malé rozšíření Specialisté, které přináší sadu karet specialistů, karty scén a figurky dalších zvířat. Chybou ve výrobě došlo k tomu, že ji dostanete v německé krabičce, obsah je však český. A po rozbalení ho můžete začlenit do základní hry. Mimo jiné dostanete 8 figurek zvířat (například krajtu, hrocha, pštrosa).

Související články:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář