Hrajeme.cz
Nové hryPřečtěte siPro náročnéPro rodinné hraní

S hrou K2 vystoupáte na nejobtížnější horu světa

Příjemným překvapením jara je české vydání hry K2, které připravilo Pygmalino. Je to hra od polského autora Adama Kaluži, která simuluje výstup na druhou nejvyšší horu světa K2 neboli Čhogori (8611 m n. m.). Zahrajete si ji ve 1–5 hráčích od 8 let. Pravidla umožňují různé nastavení obtížnosti, snadnější jsou určena pro seznámení s hrou a rodinné hraní, obtížnější pak pro náročnější hráče. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, připravte se na to, že vám vítězství nedá zadarmo. Stejně jako skutečnou horu K2 zdolají jen nejlepší, i ve hře K2 musíte zdolat nejednu obtíž, abyste zvítězili. Cílem totiž není, abyste se dostali na vrchol, ale musíte přežít až do konce expedice.

„Hra K2 vám poskytne kromě dobré zábavy i kousek poznání, s jakými nástrahami se každý horolezec v Himálaji setkává. Pokud se někomu z vás stane inspirací pro objevování nádherného světa horských štítů, pak splní svůj účel více než dobře.“ Říká ke hře známý český horolezec Radek Jaroš.

Každý hráč ve hře K2 řídí dvojici horolezců. Každá dvojice tak tvoří tým, který soupeří s ostatními. Musíte jim dobře rozvrhnout síly, vybírat vhodnou cestu, sledovat vývoj počasí, optimálně rozmístit stany postupových táborů a hlídat jejich aklimatizaci. S nadmořskou výškou stoupá i obtížnost výstup. Pokud úroveň aklimatizace klesne některému horolezci pod jedna, vyčerpáním zemře a vy za něj nedostanete žádné vítězné body. Body dostanete na konci hry za každého horolezce, který 18denní expedici přežil, podle úrovně, kam až se mu podařilo vystoupat.

Karty aklimatizace a pohybu.
Karty aklimatizace a pohybu.

Hra je řízena kartami. Karty pohybu vám poskytují body pro posun vašich horolezců vzhůru či dolů. Obtížnost každého políčka je přitom znázorněna žlutým číslem. Pokud máte dost pohybových bodů, můžete se posunout i přes více políček. Karty aklimatizace zas zvyšují úroveň aklimatizace vašich horolezců. Každý hráč má k dispozici vlastní balíček karet a z nich si dobírá. Pro každé kolo si vybíráte tři karty, standardně ze 6 karet v ruce. Postupně použijete všechny.

Musíte proto dobře plánovat a přemýšlet několik kroků dopředu. Zároveň je nezbytné sledovat počasí, které ovlivňuje aklimatizaci, a také ostatní hráče, protože vám mohou nepříjemně zablokovat cestu. Obzvláště na vrcholu bývá tlačenice. Herní mechanismy jsou velmi dobře provázány s tématem, včetně změny počasí, nedostatku kyslíku a vyčerpání horolezců.

Díky v celku jednoduchým pravidlům si hru K2 dobře zahrají i příležitostní hráči. Jednu partii zvládnete okolo hodiny. V případě, že zrovna nemáte spoluhráče, můžete vyzkoušet i sólovou variantu. Hra je kvalitně vyrobená a grafika dodává pěknou atmosféru a je přehledná. Každá partie pro vás bude novou výzvou, a i když nezvítězíte, budete mít ze hry jedinečný zážitek.

Vnitřek krabice.Herní materiál.Úrovně aklimatizace horolezců.Figurky a ukazatele pro každého hráče.Snadná cesta.Obtížná cesta.Karty aklimatizace a pohybu.Vybíráte 3 karty v každém kole.Letní počasí.Zimní počasí.Ukazatel počasí.Ukázka hry.

K2 v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář