Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraní

Shadows Amsterdam je detektivní párty hra

Blackfire vydal také novou párty hru Shadows Amsterdam. Představujete v ní dva týmy detektivů, kteří se snaží chytit zločince dříve než konkurenční tým, a tím si zasloužit svou odměnu. Hraje se přitom v reálném čase. Primárně si zahrajete ve 4–8 hráčích od 10 let. V pravidlech najdete i variantu pro 2 a 3 hráče.

V týmu máte rozdělené role. Jeden hráč představuje velitele, který pomocí karet nápověd usměrňuje pohyb vašeho týmu po hracím plánu. To jsou detektivové. Velitel má mapu, kde jsou důkazy, policie a klient. Nesmí ale s detektivy mluvit či jinak komunikovat. Může využívat jen karty. Cílem hry je na hracím plánu najít tři různé důkazy a odnést je klientovi. Komu se to podaří, vyhrává kolo. Který tým vyhraje kolo podruhé, zvítězí v celé hře. Pozor si musíte dávat na policii. Pokud totiž skončíte třikrát na jejím políčku, vítězí v kole druhý tým.

Karty, které velitel vybírá pro svůj tým, jsou stopami k místům, na něž by se měl tým přesunout. Může takto použít jednu nebo dvě karty. Tím také určí, zda se má tým přesunou o jedno, nebo dvě políčka. Karty přitom vybírá z nabídky 10 dostupných karet, a musí je zvolit najednou.

Díky tomu, že oba týmy hrají současně, jsou do hry neustále všichni zapojeni. Je to takový závod s časem, který odměřuje rychlost druhého týmu. Klíčový je výběr nápovědních karet a jejich interpretace týmem. Hra Shadows Amsterdam si vzala inspiraci hned z několika her a zajímavých způsobem je propojila do nového, zábavného celku. Určitě poznáte například Krycí jména, ale třeba také Dixit.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář