Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Šikovný Rytíř Klouzek zachraňuje království

Mezi novinkami od MindOK je také hra Rytíř Klouzek, ve které hráči musí prokázat svou koordinaci a šikovnost. Pochází z dílny Blue Orange a je určena pro 1–4 hráče od 7 let. Nápaditých způsobem využívá krabici a zákony fyziky. Čeká na vás řada úkolů a dobrodružství.

Krásné království obsadili padouši a uvrhli ho do chaosu. Vaším společným úkolem je království zachránit. Povede se to s pomocí chrabrého rytíře Klouzka, když ho provedete cestou plnou nástrah a překážek až do cíle. Každou část dobrodružství představuje jedna mapa. Vyhrajete, pokud rytíře dovedete do cíle poslední mapy.

Herní plán je tvoří pohyblivou plošinu umístěnou v krabici, kterou ovládáte pomocí páček umístěných po stranách krabice. Rytíř Klouzek „sedí“ na kuličce, takže se bude pohybovat po nakloněné ploše. Musíte proto citlivě manipulovat s páčkami, aby směřoval po cestě tam, kam je potřeba. Na mapě mohou být překážky či díry, kterým se musíte vyhnout, ale i nepřátelé, které musíte přemoci, či bomby, které je nutné zničit. Padoucha například přemůžete tak, že ho rytíř dotlačí k propasti (sám ale do ní nesmí spadnout). Řekne se to jednoduše, provedení ale může být náročnější.

První mapy jsou jednoduché, na nich se učíte zkoordinovat naklápění desky. Vaším úkolem je projít stanovenou trasu. Další mapy přinášejí více překážek a složitější úkoly. Díky tomu je hra stále napínavá a plná zvratů. Nekončíte hned, když se vám něco nepovede. Rytíř má několik životů. Kolik jich bude, záleží na obtížnosti, pro kterou se rozhodnete.

Hra je svým designem určena především dětem. Ty starší ji zvládnou celkem rychle, pro mladší bude koordinace pohybů o něco náročnější. Výzvou ale hra může být i pro dospělé. Ověříte si s ní sladěnost a týmovou spolupráci. V každém případě si užijete legraci i napětí během hry, radost z úspěšně dokončené mapy i odhodlání zkusit to znovu při neúspěchu.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář