Hrajeme.cz
Nové hry

Slovopád je rychlá slovní hra

Máte rádi hry s jazykem a se slovy? V loňském roce jich vyšlo několik, takže máte z čeho vybírat. V prosinci mezi nimi přibyla hra Slovopád, kterou vydal MindOK. Je to rychlá hra pro 2–4 hráče od 10 let s jednoduchými pravidly, zahrajete si ji proto s kýmkoliv. Podmínkou nejsou ani žádné znalosti. Přitom je to chytrá hra, ve které uplatníte postřeh a kombinační schopnosti při sestavovaní slov z dostupných písmen. Výhodou také je, když budete rychlejší než ostatní hráči.

Herním plánem je krabice samotná, k tomu máte k dispozici pytlík plný žetonů s písmeny, několik bonusových karet a přesýpací hodiny. Písmena mají svou váhu, jsou to čtvercové kostičky z tvrdého plastu, který je příjemný do ruky a dobře se s nimi hraje. Každý hráč si vezme na začátku kola několik písmen, která náhodně vytáhne z pytlíku, a všichni najednou je rozhodí na herní desku (počet závisí na tom, kolik je hráčů). Vaším úkolem je z těchto písmen složit co nejrychleji slovo, ale pozor, jen se díváte. Každý jedno a nesmí se opakovat. Hrají všichni najednou. Následně je obodujete v pořadí, jak jste své slovo vykřikli.

Body, které získáte v každém kole, si zapisujete. Když dojdou žetony s písmeny, je konec hry. Sečtené body určí vítěze. Má to ale ještě jeden háček, v každém kole můžete získat bonusové karty. Obdržíte je za některá písmena, která jako první hráč použijete ve svém slově. Jsou to v podstatě tajné body, takže hra je napínavá až do konce.

Hra Slovopád je jednoduchá, rychlá a zábavná. V rodině s dětmi i s přáteli si hru užijete a procvičíte slovní zásobu, a mnohdy obohatíte o nové výrazy. Výborné je také provedení hry, které vtipně využívá celou krabici.

 

Hra Slovopád v katalogu Hrajeme.cz

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář