Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Sochy přináší ve hře Tumult Royal slávu a vítězství

Dino mezi svými podzimními novinkami přineslo také rodinnou hru Tumult Royal. Je určena pro 2–4 hráče od 10 let. Autory této rodinné strategické hry jsou Klaus Teuber a jeho syn Benjamin. Hra vás zavede do dob, kdy život řídily šlechtické rody. Pokud byly moudří, lid je poslouchal, proti chamtivým se ale bouřil. Ve hře budete představovat šlechtice, kteří chtějí svému rodu zajistit co největší slávu. Po celé zemi proto staví pomníky a sochy. Kdo jich bude mít nejvíce, zvítězí.

Tumult-Royal-hra
Ukázka hry Tumult Royal.

Pro stavbu soch budete potřebovat zboží, a to získáte výběrem daní. Pokud budete moudře hospodařit a najdete správnou míru při výběru daní, lid vám bude přátelsky nakloněn a vaši mírnou chamtivost nebude trestat. Proti těm nejchamtivějším se ale vzbouří. Pamatujte, že kdo chce víc, nemá nic.

Herní plán je variabilní a tvoří krajinu s různými druhy políček (louka, les, hory, vesnice, zámek). Rozsah závisí na počtu hráčů. Na jednotlivé dílky hráči v průběhu hry umisťují své sochy. Na začátku každého kola se pomocí kola s šipkou nejprve náhodně určí nálada lidu, respektive kolik zboží a jakého druhu musí zbýt po výběru daní, aby se lid nevzbouřil. Na výběr daní – kartiček se zbožím – mají hráči omezený čas pomocí přesýpacích hodin. Hrají všichni současně, a to tak, že jednou rukou odkrývají kartičky zboží a pokládají ji je na svůj hrad.

Herní materiál.
Herní materiál.

Po vypršení času se zkontroluje, zda nedošlo ke vzpourám. Pokud hráči nenechali lidu dostatek zboží od každého druhu. Nejchamtivější hráč přijde o tři členy družiny a o daný druh zboží. To ho může citelně zabolet v další fázi kola při výstavbě soch. Počet členů družiny zas určuje to, kdo bude králem či jaký získá titul.

Tumult Royal je celkem rychlá hra s přístupnými pravidly a zajímavým akčním prvkem. Vždy je dobré se před výběrem daní zamyslet nad tím, na která políčka chcete postavit sochy a jaké zboží a v jakém množství budete potřebovat.

Hráčská deska.Průběh herního kola.Tabulky krajiny.Rozložení pro 2 hráče.Kolo vzpoury.Karty šlechty.

Odkaz: BoardGameGeek

Tumult Royal v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář