Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Soupeření o Trůn může znovu začít

TLAMA games mezi mnoha jinými novinkami přináší i menší karetní hru Trůn 2, která navazuje na předchozí hru Trůn. Každá z nich je určena pro 2 hráče od 10 let. Pokud je nyní zkombinujete Trůn a Trůn 2, můžete si zahrát až ve 4 hráčích. To je dobrá zpráva pro všechny, kdo si tuto krásně zpracovanou karetní hru Scotta Almese oblíbili. A můžete doufat, že se dočkáme i dalších dílů s novými frakcemi. V originálu se jmenuje Claim.

Jedná se o jednoduchou karetní hru zasazenou do fantasy světa. V prvním dílu jste se setkali se skřety, trpaslíky, nemrtvými, rytíři a měňavci, druhý díl přináší obry, gnómy, draky, troly a věštce. Tyto národy se pouští do boje o uvolněný trůn.

Pokud jste hru Trůn nehráli, bude vás nyní nejspíš zajímat, jak se hraje. Oba díly hry mají stejná pravidla, liší se frakcemi a jejich speciálními schopnostmi, které ovlivňují hru. Jedna partie sestává ze dvou fází. V první verbujete nové následovníky, které pak využijete ve druhé fázi k tomu, abyste získali sympatie pěti frakcí. Snažíte se získat hlas alespoň tří národů, pak zvítězíte. Například věštci vám v první fázi umožní podívat se na vrchní kartu balíčku a zvolit si kartu následovníka, kterou si necháte. Drak vám zas umožní začínat při vynášení nové karty, jinak se vedoucím hráčem stane ten, kdo získal předchozí štych.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář