Hrajeme.cz
Soutěže

Soutěž o dva komiksové gamebooky Sherlock Holmes a Zapadákov

AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o dva komiksové gamebooky Sherlock Holmes a Zapadákov můžete do 14. dubna 2020. Tentokrát vylosujeme dva výherce.
Můžete jeden z nich vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Zapadákov a Sherlock Holmes jsou dva nové komiksové gamebooky, spojují totiž komiks a gamebook, ve kterém postupně procházíte příběh podle toho, jak se na určitých místech rozhodujete. Jedná se o hru pro jednoho hráče, ale můžete hrát i ve více lidech. Sherlock Holmes je deduktivní hra, ve které řešíte čtyři detektivní případy. Zapadákov je určen náročnějším hráčům, patří mezi komplexnější. Stanete se hrdinou, který buduje a řídí město na Divokém západě.

Termín soutěže: 2.–14. dubna 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Ceny, které do soutěže věnovaly REXhry, získali:

  • Sherlocka Holmese: Martina B. z Brna,
  • Zapadákov: Jan K. z Českých Budějovic.

Vítězům gratulujeme!

Soutěžní otázky:

  1. Jaký je doporučený věk pro hraní Zapadákova a Sherlocka Holmese?
  2. Jaké listy budete během hry potřebovat pro záznam různých informací během hry (jsou tři)?
  3. Jak se jmenovaly první dva komiksové gamebooky, které REXhry vydaly, a jaký letos chystají?
  4. Anketa: Hrajete během současného nouzového stavu deskovky více než dříve? Co hrajete a jaké hry doporučujete pro aktuální situaci? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Odpovědi na soutěžní otázky:

  1. Doporučený věk je 12 let.
  2. Jsou to: Záznam o vyšetřování, Mapa Zapadákova, Kronika.
  3. Rytíři a Unesená, chystá se: Rytíři II.
  4. Anketa: Hrajete během současného nouzového stavu deskovky více než dříve? Co hrajete a jaké hry doporučujete pro aktuální situaci? – některý více, především ti, kteří mají děti, jiní méně (konkrétní odpovědi najdete v komentářích pod článkem a na Facebooku)

Mohlo by vás také zajímat

31 komentáře

klapinka 14.4.2020 at 23:05

Hraji teď častěji. Jak doma s rodinou. Tak také virtuálně přes BGA.

AnnaKas 14.4.2020 at 21:29

Určitě,

nedobrovolné prázdniny trávím u rodičů a hrajeme každý den několik her, většinou ale kratší

Damdam 14.4.2020 at 21:26

Rozhodně hrajeme více než dříve, což je dáno tím, že trávíme víc času doma. V podstatě se snažíme hrát vše, co máme. Momentálně u nás nejvíc frčí Podmořská města a Settleři: Zrod impéria. A co bych tak doporučil? Cokoliv, co máte doma a máte na to chuť 🙂

Glenarvan 14.4.2020 at 21:21

Hrajeme stejně často. Ticket to Ride, Monopoly Deal, Carcassonne.

PetrK 14.4.2020 at 21:04

Rozhodně více, začali jsme hrát doma Gloomhaven a na každéd rodinné sešlosti se také hraje.

Toxikenny 14.4.2020 at 20:15

Spíše hraji mnohem méně, protože se nejde stýkat se spoluhráči. Proto momentálně hraji jen sólové hry, převážně gamebooky (Fighting Fantasy série), ale třeba i karetní Pán prstenů anebo Deep Space D-6. V plánu mám vyzkoušet některé sólové „print and play“ hry, kterých se dá dohledat překvapivě hodně.

Lili 14.4.2020 at 14:13

V současném stavu hraju her tak stejně, jako kdyby nebyl nouzový stav, ten můj čas moc neovlivňuje. Počet odehraných her u mě ovlivňuje spíše blížící se zkouškové, takže her mám za poslední měsíc odehraných méně než bych chtěla, ale na rychlé oddechovky jako Sushi go!, The Mind, Hanabi nebo Malé velké galaxie se čas najde vždycky.

Jonas42 14.4.2020 at 13:37

Hrajeme teď víc, protože je na to čas, a to převážně dvojkovky. Nejvíce asi klasický Magic: The Gathering, ale doporučit můžu rozhodně třeba 7 divů světa: Duel, Skol ty Skoty!, nebo Halali!.

Peetee 13.4.2020 at 21:47

Hrajeme mnohem víc, za což jsem rád. A ještě raději jsem za to, že mohu ze skříně vytáhnout některé starší kousky, které už delší dobu neviděly světlo. Už došlo i na stařičký Talisman, moji první deskovku, kterou jsem nehrál minimálně 15 let.

Terkamh 12.4.2020 at 16:28

Hraji přibližně stejně, akorát se dosti změnilo typ her, které se dostávají na stůl často. Místo her do party teďka vytahuji spíše rodinné hry, např. jsem po několika letech oprášila starý dobrý Carcassonne. Určitě ho doporučuji, pokud ho taky máte někdě doma zaprášený, opět vytáhnout.

Yanneck_77 11.4.2020 at 9:12

Hrajeme teď mnohem častěji, skoro každý den. Osadníky z Katanu – Atlantis, Manažer, Fantom staré Prahy, Infarkt. Za sebe bych doporučil prvně řečenou klasiku, Osadníky.

Mr.Behemoth 10.4.2020 at 22:26

Zatím to je víceméně jako obvykle. Hráli jsme např. Temné znamení, nebo rychlovky jako Boží zboží. Doporučil bych tématické hry, jako Pandemic apod. My jsme si dali minulý týden Fallout 🙂

Paja 10.4.2020 at 18:54

Během karantény hraji stejně často jako jindy, jen nyní dominují hry s dětmi a sólo hry, protože se naše herní skupina neschází. S dětmi hrajeme nejraději Ubongo, My little Scythe či Spinderellu, sám hraju nejčastěji Gloomhaven.

Peter35 10.4.2020 at 17:11

Hrajeme ako obvykle, hráme Kartografové, Karak, Andor, Malá velká dobrodružství a iné. Odporúčam kooperatívne hry, pri ktorých zažijete nejaké dobrodružstvo, na ktoré sa dá potom dlho spomínať a rozprávať o tom.

Houp 10.4.2020 at 16:48

Karanténa spíš neovlivnila. I předtím nejčastěji hráno ve dvou, či solo. Hrajeme Na křídlech, Vítejte ve svém vysněném domově, Harry Potter: Hogwarts battle, This war of mine..

vojtechrydl@gmail.com 10.4.2020 at 8:47

Zjistili jsme s přítelkyní, že složitější hry nás bez kamarádů moc nebaví 🙂
Hrajeme proto hlavně jednodušší věci, jak Velryby ničí svět, Výbušná koťátka nebo Dixit.

zberankova 9.4.2020 at 14:00

Anketa: Hrajeme stejně často jak předtím 🙂 Hlavně Divukraj, Duplik, Bang, Tokaido, Dice Forge….

ppetruss 8.4.2020 at 13:59

V poslední době hrajeme především Podmořská města, Na křídlech, Temné znamení a moc nás z malých her baví Malé velké galaxie a Port Royal. Nejčastěji vlivem situace hrajeme ve dvou a právě tyto hry se nám hrají nejlépe a hrajeme je nejčastěji.

Pepogn 8.4.2020 at 10:17

Hrajeme o dost víc s tříletým synem, který teď nechodí do školky – Medvěd Wrr, Dračí dech, Goblíci jedlíci, Outfoxed, Plný kurník a s pořádnými úpravami Příšerky z podzemí 🙂

S manželkou asi o něco víc taky hrajeme – vždy víkendové večery – protože nikam nejezdíme:) Naposledy třeba Zámky, Panovníka, Kartografy, Kostkové říše, Welcome…, Cestu za štěstím, Podmořská města, Nový úsvit…

vlada35 8.4.2020 at 9:14

Hrajeme víc menší karetní hry – obyčejné karty, Star Realms, Pokémon. Trochu víc i Na křídlech, Vládce Tokia, Sagrada.

vlada35 8.4.2020 at 9:11

Hrajeme víc menší karetní hry. Trochu víc i Na křídlech.

ch-pavel 7.4.2020 at 11:27

Hraji pouze deskovky převedené na počítač, protože se nelze scházet s kamarády. Doma s druhou polovičkou také nejde hrát, protože máme doma malého kluka.

Holy 7.4.2020 at 9:45

Hraji častěji, ale jen se svou manželkou (případně s dcerkou). Hrajeme, co máme doma a ženu baví (Marco Polo, Euphoria, Ubongo, Azul, Příšerky z podsvětí), chystáme se i na nějaké ty PnP hry, co byly vydavatelstvími zveřejněny. Nemyslím, že v aktuální době jsou nějaké hry vhodnější než jiné, leda nějaké pohybové.

Montes27 6.4.2020 at 20:31

No, já jsem doma sama, takže nemám s kým hrát. Kvůli C-19 přestali jezdit na víkendy domů, aby nepřivezli s sebou i nezvaného hosta… Takže, mě deskovky stojí ladem :´(
Takže já už se nemůžu dočkat, až karanténa opadne a zas budeme mít herní večery 🙂

Rujha 6.4.2020 at 20:27

Hraji sice s menším počtem lidí, ale v průměru o dost častěji, protože manželka kvůli zrušeným akcím nemůže utéct 🙂 Po delší době jsme se dostali ke Star Wars: Rebelie, ale jinak o dost intenzivněji, než za celé ty dva roky, co ho tu máme, hrajeme Gloomhaven a celkem často taky Divukraj.

Swayvill 6.4.2020 at 13:23

Hraji asi stejně často, jako před karanténou, jen se nemění spoluhráči a hraji pouze s ženou a dětmi. Momentálně u nás vede asi Dungeon Mayhem, ale dost nás zabavil i Heroes of Tenefyr a s nejmenším pak Dračí poklad.

Paulliee 6.4.2020 at 12:36

Hraju momentálně dost sólo záležitosti, jmenovitě This war of mine a The Colonists. Jinak dáváme s přáteli po Skypu Desítku. Fakt parádní vědomostka!

ledo 4.4.2020 at 21:11

Přestože jsme více spolu doma, není moc času na hraní. Povinnosti se přesunuly domů. Ale dvakrát jsme hráli Pandemic, to je celkem aktuální kooperativní hra. Někdy záleží na maličkosti a průšvih je na světě. Určitě doporučuji.

jourdonnais 4.4.2020 at 9:06

Ano, hraju. Momentálně je to nejčastěji Gloomhaven.

Gepvun 4.4.2020 at 0:02

Hraji méně, protože není možné scházet se s partou, ale za doporučení stojí mobilní verze některých deskovek, jako třeba Star Realms nebo Tokaido.

Martina 3.4.2020 at 14:07

Hrajeme přibližně stejně jako dříve. Rádi si zahrajeme oddechovky (Výbušné lektvary, Azul, Doba kamenná), ale také propracovanější hry jako je Divukraj nebo Mechs vs. Minions. Doporučit mohu právě tyto, ale záleží samozřejmě na věku a zkušenosti hráčů.

Připojte svůj komentář