Hrajeme.cz
Představení hryPro děti

Staňte se mistrem čar a kouzel ve světě Harryho Pottera

Harry Potter se stal hvězdou i v deskoherním světě. Již jste mohli vyzkoušet Story Cube, Desítku, Boj o Bradavice. Po hře Harry Potter: Rok v Bradavicích vydal Blackfire další menší hry z populárního světa malých kouzelníků, které vám umožní zažít jeho atmosféru, stát se na chvíli některou ze známých postav. První je Harry Potter: Mistr čar a kouzel, druhou paměťová hra Harry Potter: Pamatováček a třetí Harry Potter: Kvíz.

Harry Potter: Mistr čar a kouzel

Harry Potter: Mistr čar a kouzel je hra určená pro 2–8 hráčů od 7 let. Pravidla ale pamatují také na hráče mladší 7 let, po mírné úpravě pravidel si dobře zahrají také. Každý hráč představuje jednu z 16 postav, můžete se stát Harrym, Cedricem, Lenkou nebo z vás může být Draco. Budete se připravovat na zkoušky NKÚ. Čekají vás teoretické i praktické prověrky v kouzlení. Ve hře jsou tři úrovně kouzel: začátečnická, středně pokročilá a pokročilá. Hra končí, když některý hráč předvede 2 kouzla z každé úrovně, nebo po devíti kolech. Zvítězí hráč, který má na konci hry nejvíce bodů, stane se Mistrem čar a kouzel.

Během svého tahu se pohybujete po herním plánu a sbíráte roky opakování učiva, kterou jsou potřeba ke zvládnutí kouzel. Když jich máte dostatek, můžete se zastavit na políčku s knihou nebo hůlkou a složit teoretickou nebo praktickou zkoušku. Ostatní hráči představují Úřad pro kouzelnické zkoušky. Před nimi se pokusíte předvést jedno z vašich kouzel. Odevzdáte jim kartu kouzla a z paměti vyslovíš kouzelnou formuli, druh kouzla, vysvětlíte jeho efekt a nakreslíte nebo předvedete pohyb hůlkou k seslání daného kouzla. Pokud vše předvedete správně, získáte 4 body. Při chybě obdržíte méně, ale můžete i o body přijít, pokud ve zkoušce neobstojíte.

Mistr čar a kouzel je jednoduchá hra založená na paměti. Umožňuje hrát na několika úrovních obtížnosti, takže si ji můžete zahrát i v rodině, primárně je ale určena pro děti. S touto hrou děti zasednou do lavic nebo vstoupí do Komnaty nejvyšší potřeby v Bradavicích a budou se učit nejrůznějším kouzlům. Doporučuji, aby si připravili i kouzelnické hůlky.

Harry Potter: Pamatováček

Pamatováček je jednoduchá paměťová hra, která vám připomene pexeso. Je určena pro 2–8 hráčů od 7 let. Zvolit si můžete ze dvou obtížností. Z kartiček vytvoříte mřížku a na 60 sekund je odhalíte. Snažíte se přitom zapamatovat, kde se nachází jaký obrázek. Ve svém tahu otočíte kartu z balíčku, který leží bokem, a máte 15 sekund, abyste našli 2 stejné karty. V obtížnější verzi je mřížka větší a můžete najít až 3 karty. Háček je v tom, že po nalezení první karty se rozhodujete, zda budete hledat i další. Za každou nalezenou kartu dostanete bod. Pokud ale další kartu nenajdete, nedostanete nic.

Herní materiál.

Harry Potter: Kvíz

I Kvíz je malá hra pro 2–8 hráčů od 7 let. Obsahuje na 500 otázek. Ve hře se snažíte nasbírat 7 bodů za správné odpovědi na otázky ze světa Harryho Pottera. Na kartičce je vždy 5 otázek. Vy si zvolíte číslo a spoluhráč vám přečte otázku. Pokud odpovíte správně, kartu dostanete, představuje váš bod. Děti si tak mohou otestovat, jak znají příběhy Harryho Pottera.

Herní materiál.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář