Hrajeme.cz
Nové hryPro náročnéVideoVideopředstavení

Star Wars: Destiny je nová sběratelská kostková a karetní hra ze světa Hvězdných válek

Svět Hvězdných válek je dostatečně pestrý na to, aby poskytl látku k mnoha hrám. Tou nejnovější je kostková a karetní hra Star Wars: Destiny, která má formát sběratelských her. To znamená, že si k základní sadě můžete postupně dokupovat rozšíření, která obsahují náhodně namíchané různě vzácné karty a kostky. Dobře si ale zahrajete i se základní sadou. České vydání připravil Blackfire.

Hra je určena pro dva hráče. Jeden vždy představuje světlou a druhý temnou stranu síly. K tomu má každý odpovídající postavy a další karty událostí a podpory. V základní sadě máte k dispozici postavu Rey a Finna pro světlou a Kylo Rena a stormtroopera Prvního řádu pro temnou stranu a k nim příslušné kostky. Každý hráč také hraje se svým balíčkem karet. Hra je tedy zasazena do období, o kterém pojednává film Síla se probouzí. Rozšiřující balíčky ale poskytují i další známé postavy z jiných epizod.

Ve hře Star Wars: Destiny se hráči střídají, každý vykoná po jedné akci. Může zahrát kartu z ruky, aktivovat postavy nebo podpory, použít kostky, použít akce na kartě, atd. Akce můžete vynechat. Pokud vynechají oba, začne udržovací fáze, a poté následuje další kolo akcí. Vyhrává ten, kdo porazí všechny soupeřovy postavy nebo kdo ovládá bojiště, když soupeři dojdou karty.

Můžete tedy hrát s balíčkem karet ze základní sady nebo s pomocí rozšiřujících sad si před hrou upravit svůj balíček. Standardní herní balíček má přesně 30 karet, takže se bez rozšíření neobejde, protože v základní sadě je 20 karet, dvě postavy a jedno bojiště. Při tvorbě balíčku stačí dodržet několik základních pravidel, žádná karta v balíčku nesmí být víc než dvakrát a musí odpovídat postavám.

Tím, že se hráči v akcích střídají a vzájemně se ovlivňují, musí každý dobře rozmýšlet posloupnost akcí. Hra je díky tomu dynamičtější. Pro mnohé hráče je také přitažlivá kombinace kostek a karet. Kostky i karty jsou kvalitní a díky ilustracím jste vtaženi do atmosféry filmových Hvězdných válek.

S hrou se můžete seznámit na některé z herních akcí. Rozbíhají se již také turnaje v této hře.

Poznámka: V českém překladu se vyskytlo několik nepřesností. Jejich přehled a opravy najdete v oficiálních erratech na webu Hraj. cz.

Videotutorial od FFG (v angličtině, délka videa: 16:40 min.):

Ukázka karet


 

 

 

 

Star Wars: Destiny v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář