Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Švábi mají večírek, pojďte si s nimi zatancovat

Vítejte na večírku, pozvali vás věhlasní švábí tanečníci a tanečnice. A na tanečním parketu je plno. REXhry připravili také malou karetní hru Disko švábi, která je určena pro 2–6 hráčů od 8 let. Během 13 kol se snažíte před sebe vyložit karty švábů s co nejnižší hodnotou. Hra je to rychlá, na 15 minut. Zvítězí hráč s nejnižším součtem hodnot karet, které má na konci hry před sebou.

Ve hře  má každý hráč vlastní sadu karet švábů s hodnotou 1–13. Kromě posledního kola se všechny hrají stejně. Každý hráč si vybere jednu ze 3 karet v ruce a vyloží ji před sebe. To probíhá současně. Kdo vyložil kartu s nejnižší hodnotou, vybere si jednu kartu z tanečního parketu a položí si ji před sebe. Ostatní pokračují podle hodnoty vyložené karty. Vtip je v tom, že se snažíte sbírat karty s co nejnižší hodnotou, ale také karty s hodnotou, které jste už vyložili, protože dva švábi stejné hodnoty se naštvou a oba odejdou. Tyto karty odstraníte ze hry. Zvláštní místo má ve hře švábí Elvis s hodnotou 13. Kdo ho vybral, vezme si všechny karty z tanečního parketu.

Disko švábi jsou svižnou, nenáročnou a zábavnou hrou především pro hraní s dětmi v rodině a s příležitostnými hráči. Je potřeba sledovat ostatní hráče a odhadovat, jakou kartu zahrají, abyste si mohli vybrat právě tu kartu, kterou potřebujete. A švábů se nemusíte obávat. Ilustrace jsou vtipné.

 

Disco švábi v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář