Hrajeme.cz
Představení hryPro rodinné hraní

Ťuk, ťuk! Podzemí! je rychlý počítací souboj s příšerami

Blackfire rozšířil řadu malých her od Blue Orange o novinku Ťuk, ťuk! Podzemí! Je to kooperativní hra pro 1–6 hráčů od 7 let na 10 minut. Vaším cílem je porazit Černého rytíře, kterého ale nejdřív musíte najít ve spletitém podzemí pevnosti. Máte na to omezený čas, musíte to stihnout dříve, než uplyne 6 minut.

Hra obsahuje balíček karet pevnosti, žetony času, přesýpací hodiny a ještě další žetony, které využijete v pokročilejší variantě. Hráči hrají společně, mohou si radit, ale nesmí si ukazovat karty. Buď je na nich prázdná chodba, nebo chodba s příšerou. Všechny mají ve svých rozích čísla od 0 do 3, Černý rytíř pak čtyřky. Hraje se tak, že pomocí karet pevnosti rozšiřujete podzemí, příšery musíte porazit a nakonec i bosse Černého rytíře.

Na začátku je na stole jen jedna karta pevnosti. V každém tahu přiložíte jednu kartu tak, že překryjete roh či rohy sousedních karet, a tím změníte jejich číselnou hodnotu. Součet čísel karty představuje úroveň nebezpečí. Pokud je menší či rovno 5, je vše v pořádku, pokud je ale 6 a více, tak jste prohráli. S příšerami to funguje tak, že po jejím vyložení na ni umístíte uvedený počet žetonů času. Na konci tahu každého hráče jeden žeton odhodíte. Pokud byl poslední, prohráli jste. Příšeru porazíte tak, že snížíte její úroveň nebezpečí na 5 a méně, pak se z karty stane prázdná chodba.

Ve hře Ťuk, ťuk! Podzemí! jde v podstatě o takový počítací závod, při kterém jste neustále pod časovým tlakem. I když se jedná o jednoduché počítání (do šesti), vyžaduje hra neustálou pozornost všech hráčů. Času není moc, takže nepočítejte s tím, že byste hned na poprvé uspěli. To ale pro kooperativní hru nevadí.

Hru si můžete také zpestřit tím, že si zahrajete sérii her za sebou. Pro každou jsou připraveny další karty, které do balíčku zamícháte. Každá partie tak bude obtížnější a pro vás větší výzvou. Pomoci vám ale mohou žetony kouzel, které do hry také zařadíte.

Ťuk, ťuk! Podzemí! je sice malá a rychlá hra, dokáže ale malým počtářům zatopit. Bez soustředění a rychlé reakce ve hře neuspějete. Pokud tedy chcete malou hru pro děti, která není drahá, podívejte se po ní.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář