Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Up The Rock aneb s kozorohy až na vrcholky hor

Čerstvou novinkou od Piatniku, kterou si již můžete vyzkoušet, je kostková hra Up The Rock. Jejím autorem je Friedemann Friese, který se proslavil především výbornou ekonomickou strategií Funkenschlag, česky Vysoké napětí. Hra Up The Rock (Vzhůru do hor) je z jiného těsta. Je to čistokrevná kostková hra, kterou si zahrajete ve 2–4 hráčích od 8 let. Určena je především pro rodinné hraní a pro všechny příznivce kostek a kostkových her.

Každý hráč má své stádečko pěti kozorohů, které se snaží dostat na vrchol hor. Zvítězí ten, komu se tam podaří jako prvnímu dostat svého druhého kozoroha. Vzhůru vede několik cest. Své kozorohy poháníte šikovným hodem kostkami a umisťováním na svahu. U každé cesty je tabulka, která ukazuje, za jakých podmínek ji můžete využít, resp. jaké figury pomocí pěti kostek musíte hodit nebo jakou celkovou hodnotu mají mít. Někde potřebujete nízké hodnoty, jinde vysoké, na dalším místě určitý počet stejných čísel.

Můžete samozřejmě hnát své kozorohy jednotlivě, ale výhodnější je, když si vaši kozorohové pomáhají postrkují se navzájem. Tak mohou překonat i ta nejobtížnější místa. Ono naházet pomocí tří hodů pět stejných čísel není jen tak, ale Full House, trojici a dvojici, máte šanci získat. Pokud se můžete posunou po cestě na další políčko, které je obsazeno vaším kozorohem, posunete ho na další políčko, a třeba i na vrchol. Může se také stát, že vám v cestě překáží soupeřův kozoroh, toho postrčíte také, ale směrem dolů po vodě.

Přestože se jedná o hru založenou na náhodě, a potřebujete trochu toho štěstí, musíte ke hře přistupovat s rozmyslem. Vybírat správnou cestu pro své kozorohy a bránit v postupu cizím. Pravidla jsou jednoduchá a rychle pochopitelná, takže hned můžete začít hrát.

 

Up The Rock v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář