Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Užijte si s dětmi Šnečí závody

Kdo by neznal šnečí závody? Jako děti jsme je pořádali v parku nebo na zahradě. Nyní si je s dětmi můžete zahrát i v pohodlí a bezpečí domova pro pořadatele a účastníky. Blackfire vydal závodní hru Šnečí závody, která pochází z dílny Blue Orange. Určena je pro 2–4 hráče od 4 let. Je jednoduchá, rychlá, a přitom nepostrádá správné závodní napětí.

Každý hráč ve hře má svého závodního šneka jako z Nekonečného příběhu. Všechny jsou vyrobeny ze dřeva s otáčecím kolečkem jako ulitou. Kolečko má svůj účel, odměřuje ujetou vzdálenost. První hráč se posune o tolik otočení, kolik padne na jedné kostce. Druhý hráč má k dispozici dvě kostky a posune se podle vyššího čísla. Třetí pak hodí třemi a čtvrtý čtyřmi kostkami. Navíc jednou za závod může každý použít svou kartu, která mu umožní hrát ještě jednou. A je na zvolené závodní taktice každého hráče, zda si tento trumf nechá na cílovou rovinku, nebo kartu použije dříve.

Trať si pro každý závod můžete připravit jinou. V krabici najdete zatáčky a rovinky, z nichž trať poskládáte. Můžete tak závodit na uzavřeném okruhu nebo zvolit trať podle své fantazie. Posouvání závodního šneka po trati vyžaduje trochu zručnosti, protože používáte jen jednu ruku, resp. prst. Často se také stane, že do některého soupeře dcnete, ale i o tom závody jsou.

Pokud hledáte pěknou hru pro předškoláky s tematikou závodů, Šnečí závody doporučuji vyzkoušet.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář