Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

V karetní hře Red7 buď vedeš, nebo končíš

Letní novinkou od MindOKu je pěkná karetní hra Red7, kterou si díky jednoduchým pravidlům, zábavnosti a možnostem pro přemýšlení zahrajete s každým. Výborně si ji zahrajete v rodinně, se zkušenými i s příležitostnými hráči. Sbíráte body za to, že zůstanete jako poslední ve hře. Když jste na tahu, musíte zahrát tak, abyste aktuálně vyhrávali, jinak vypadnete. Kdo jako první nasbírá potřebný počet bodů, zvítězí. Red7 si zahrajete ve 2–4 hráčích od 9 let.

Ve hře Red7 máte k dispozici 49 karet, které mají 7 čísel v 7 barvách. Každý hráč má na začátku hry sedm karet v ruce a jednu před sebou (základ vaší palety). Ve svém tahu musíte zahrát jednu ze tří akcí, a to tak, abyste na konci svého tahu byli ve vedení:

  • Zahrát kartu z ruky a doplnit svou paletu – pokládáte je vedle sebe, aby byly všechny vidět (tyto karty porovnáváte s ostatními hráči a rozhodují o tom, zda aktuálně vítězíte).
  • Odložit kartu z ruky na plátno a změnit tak pravidlo pro vítězství.
  • Zahrát kartu na paletu a poté na plátno.

 

 

Pokud již nemáte kartu, kterou byste zahráli, nebo nesplňujete aktuální podmínky pro vítězství, vypadáváte. Pravidla pro vítězství se v průběhu hry mění. Ve vedení jste, pokud máte na paletě více karet, které vyhovují aktuálnímu pravidlu hry, než kterýkoliv z protihráčů. Ve hře zvítězí ten, kdo si dokáže nejlépe poradit se změnami a zůstane poslední ve hře.

Red7 je jednoduchá a rychlá hra, která nabízí překvapivě mnoho kombinačních možností. Můžete si ji také vzít kamkoliv, balíček karet nezabere žádné místo. Pravidla také nabízí tři úrovně hry. Jakmile si hru osvojíte, můžete hrát variantu pro pokročilé hráče s bodováním. Ta také dovoluje dobírat si karty do ruky. Třetí varianta je pro experty. Liché karty poskytují akci navíc. Doporučuji vyzkoušet včetně pokročilých variant.

 

Red7 v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář