Hrajeme.cz
Chystá se

V květnu vyjdou rodinné hry Kavárna příšer a Zlatá řeka

V Loris Games připravují české lokalizace dvou menších rodinných her. Jedna se jmenuje Kavárna příšer, v originálu Monster´s Coffee. Druhou je Zlatá řeka, v originálu Gold River. Jejími autory jsou Bruno Cathala a Bruno Faidutti, kteří přepracovali původní hru Boomtown z roku 2004. Obě hry jsou určeny pro 2–5 hráčů od 8 let. Měly by se objevit v květnu.


Kavárna příšer

Je to rychlá hra, kterou zvládnete do 15 minut. Hraje se na 2 kole, v jejichž průběhu se snažíte získat co nejvíce kafí. V každé hře použijete karty 5 druhů příšer z 12. Díky různým speciálním schopnostem příšer tak bude každá partie hry trochu jiná.

Během každého kola se snažíte získat takovou kombinaci 6 příšer, která vám přinese co nejvíce kafí. Musíte mít převahu v daném druhu příšer. Máte je rozloženy do dvou řad, v přední řadě jsou karty odkryté, v zadní zakryté. Ve svém tahu můžete vybrat kteroukoliv kartu příšery ležící v přední řadě před vámi nebo před kterýmkoliv hráčem, položíte ji doprostřed stolu a spustíte její efekt.

Během hry musíte dobře sledovat ostatní hráče a odhadovat jejich záměry. Hra je díky tomu napínavá a plná nečekaných zvratů. Hodně záleží na rozhodnutích jednotlivých hráčů a dedukci.

Zlatá řeka

Ve hře představujete dobrodruhy v časech zlaté horečky. Usilujete o to, abyste získali co nejvíce zlata a stali se nejbohatšími hráči. K tomuto cíli vám dopomohou naleziště zlata, která vydražíte. V každém kole dražíte o to, jakou kartu z nabídky vydražíte. Hráč s nejvyšší nabídkou si vybírá jako první (zároveň jednu kartu vyřadí). Výtěžek dražby ale neodevzdá do banku, ale předá svému sousedovi, který si vezme polovinu, zbytek předá dalšímu hráči v pořadí. Každý tak získá nějakou kartu a někteří i zlato.

Karty představují naleziště zlata, vykládáte si je před sebe. Mají různou „výtěžnost“. O tom, kdy se v nalezišti těží, rozhodují dvě speciální kostky. Druhým typem jsou akční karty, které vyhodnocujete zpravidla po jejich získání.

Hra je primárně určena pro 3–5 hráčů, v pravidlech ale najdete i úpravu pro 2 hráče.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář