Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hryPro rodinné hraní

V nové edici Champion hraje Activity každý sám za sebe

Novinkou ve světě Activit, párty her, které u nás vydává Piatnik, je edice Activity: Champion. Určena je pro 3–10 hráčů od 12 let. U nás je dostupná od podzimu loňského roku. Activity není třeba představovat, kdo nepředváděl různé pojmy pantomimou či jinými způsoby? Champion je nová verze, ve které již nebudete hrát v týmech. Každý bojuje sám za sebe. Tato verze je o něco obtížnější, než byly ty předchozí, obsahuje nové pojmy. Ne každý přece může být šampion!

Hráči se střídají. Kdo je na řadě, vezme si z balíčku kartu se čtyřmi pojmy. Jeho úkolem je v průběhu jedné minuty znázornit všechny čtyři pojmy na kartě. U každého je vyznačeno, jak ho má ztvárnit: kreslením, slovním opisem či pantomimou. Ostatní se pojem snaží uhodnout. Jakmile se to někomu podaří, obdrží body jak ten, kdo uhodl, hráč, který pojem předváděl. Po uhodnutí všech čtyř pojmů nebo uplynutí minuty hraje další hráč.

Hra končí, jakmile některá figurka překročí černobílou cílovou čáru po poli 50. Dohraje se kolo, aby všichni mohli předvádět. Šampionem se stane ten, jehož figurka došla na konci nejdál.

Pojmy na kartách mají různou bodovou hodnotu. Vyplatí se tedy zvážit, v jakém pořadí je budete předvádět, zda si nejprve vyberete obtížnější za více bodů, nebo naopak ty jednodušší. Při hře s dětmi nebo novými hráči můžete před hrou také zvolit variantu s delším časem, na předvádění budou mít hráči dvě minuty místo jedné.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář