Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

V Pandemicu si vyzkoušíte Rychlé nasazení

Rodinu her Pandemic rozšířila novinka Rychlé nasazení, ve které hrají hlavní roli kostky. V češtině ji vydal Blackfire (Pandemic tak má u nás již třetího vydavatele). Opět se jedná o kooperativní hru, kterou si zahrajete ve 2–4 hráčích od 8 let. Tentokrát představujete zvláštní tým, který díky speciálnímu letadlu může řešit krizové situace kdekoliv ve světě. Hra přitom probíhá v reálném čase. Není náhoda, že jejím autorem je Kane Klenko, který vytvořil například kostkovou hru FUSE.

Každý hráč získá svou roli s jedinečnou schopností a sadu šesti speciálních kostek. Velký herní plán pak představuje vaše letadlo, které je rozdělené na sektory – zásobovací místnosti, v nichž se připravují zásoby: vakcína, potraviny, energie, první pomoc, voda. Mezi nimi se budete pohybovat a aktivovat je. Na kraji herního plánu najdete názvy měst, do těch, které vás o to požádají, budete dopravovat humanitární pomoc.

Čas je důležitým faktorem této hry, budete ho měřit přesýpacími hodinami. Pokud vám dojde čas, prohrajete. V zásobě máte jen několik žetonů, které vám dovolí čas prodloužit. Hráč se střídají. Ten, kdo je na tahu, může házet svými kostkami a využívat je k akcím, pohybu po palubě, pohybu letadla, umisťování kostek do místností či aktivování efektu místností. Jakmile odehraje, pokračuje další. Čas přitom stále běží. Vyhrajete, pokud dodáte požadované zásoby do všech měst, která požádala o pomoc (standardně je jich pět).

Pokud chcete ve hře uspět, musíte dobře spolupracovat a být přitom rychlí v házení kostkami i při rozhodování, a také přizpůsobovat svá rozhodnutí vývoji hry. Je potřeba sledovat a sladit několik věcí, pohyb, výrobu zboží, předání pomoci, ale i obsluhu recyklačního zařízení (prohrajete i v případě, že bude v letadle moc odpadu).

Pandemic: Rychlé nasazení je rychlá hra. Jedna partie vám zabere okolo 20 minut. Pokud vám základní verze přijde moc lehká, můžete si zvýšit obtížnost. Navíc do hry můžete zapojit i karty krizí (některé mají okamžitý, jiné dočasný efekt).


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář