Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ve hře Dr. Bacilová uplatníte logiku, postřeh i šikovnost

Pokud hledáte rychlou, ale chytrou hru pro vaše rodinné stoly či hraní s přáteli, pak byste se měli poohlédnou po hře Dr. Bacilová. Pochází z dílny Blue Orange Games a u nás ji vydal Blackfire. Určena je pro 2–4 hráče od 8 let. Ve hře se na chvíli stanete laboranty, kteří pomocí pinzety manipulují s bacily. Kdo správně dokončí pět výzkumů, stane se vítězem.

Bacily jsou různých tvarů a barev. Vyrobeny jsou z plastu, ale v petriho misce působí velmi živě. Nákazy se ale bát nemusíte, pracovat s nimi budete pomocí pinzety. Na začátku hry se všechny nachází ve velké petriho misce. Každý hráč má pak svou vlastní petriho misku, která je rozdělena na část pro bacily a část pro superbacily.

Karta zadání výzkumu vám pak určí, jaké bacily si na svou misku máte přemístit. Má to však háček. Bacil, který na kartě zadání chybí, musíte teprve vyzkoumat a najít. Přitom platí, že superbacil musí mít vždy odlišný tvar a barvu než ostatní tři bacily a musí být umístěn odděleně. Tři bacily pak musí mít vždy jiný tvar a jinou barvu než superbacil. Dva bacily přitom mohou mít stejnou barvu, ale musí mít různý tvar.

Hra je akční, všichni hrají najednou. Pomocí pinzetky umisťují na své petriho misky malé bacily tak, aby splnili zadání. Kartu získá ten, kdo bude nejrychlejší. Musí ale mít vše správně. Hra tedy není jen o rychlosti a šikovnosti prstů, ale i jednoduché dedukci, takže si s dětmi procvičíte i logické myšlení.


Související odkazy:

Dr. Bacilová v katalogu Hrajeme.cz:

 

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář