Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Ve hře Nájezdníci ze severu zvítězí nejlepší válečník

Druhou letošní novinkou, kterou po Lotosu připravily REXhry, je hra Nájezdníci ze severu. Zavede vás do věku vikingů, kdy tito odvážní bojovníci podnikali nájezdy na nic netušící osady a pevnosti, aby získali kořist, a především slávu. Ve hře se stanete vikingskými válečníky, kteří chtějí dokázat, že jsou nejlepší ze všech. Najměte posádku, podnikněte nájezdy a získejte kořist. Hra je určena pro 2–4 hráče od 12 let.

Hra je založena na principu umisťování pracantů (workerplacement). Tentokrát ale hráči nemají vlastní figurky, ale jsou ve společné zásobě. Každý hráč pak má jednoho vikinga, kterého ve svém tahu umístí na vybranou akci na herním plánu a vyhodnotí ji. Poté sebere jiného vikinga z herního plánu a spustí jeho akci. Akce poskytují například proviant, mince, posádku. Bez pečlivé přípravy není možné plenit. A o plenění jde především, protože přináší vítězné body.

Konec hry přichází po splnění jedné ze tří podmínek. Jakmile se tak stane, má každý hráč ještě poslední tah. Poté následuje závěrečné bodování. Kromě bodů v průběhu hry tak získáváte body za valkýry, výzbroj, oběti, některé členy posádky a za kořist. Hráč s nejvyšším skóre zvítězí.

Nájezdníci ze severu jsou středně komplexní hrou. Má pěkné téma a krásné provedení. Díky přístupným pravidlům osloví i příležitostné hráče, kteří si rádi zkusí náročnější hru, ve které je potřeba pracovat se zdroji a volit různé strategie.


Související články:

Nájezdníci ze severu:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář