Hrajeme.cz
Nové hryPro náročné

Ve hře Narcos rozehrajete velký hon na Patróna

Mezi horkými novinkami, které u nás vyšly, najdete také semi-kooperativní hru Narcos, která vznikla na motivy stejnojmenného seriálu od Netflixu (respektive podle první a druhé řady). Hru, která pochází z dílny CMON u nás vydal Blackfire. Určena je pro 2–5 hráčů od 18 let. Jeden z hráčů představuje Patróna (Pablo Escobara), který řídí své impérium s narkotiky, ostatní hráče představují vůdce různých frakcí, jako je DEA, Kolumbijská policie, kartel z Cali, Los Pepes, kteří se ho snaží chytit.

Frakce zvítězí tehdy, pokud se jim podaří dvakrát dopadnout Patróna. Jak je známo, Pablo Escobar po prvním uvěznění uprchl, a hra to ctí. Patrón zvítězí, pokud dosáhne jednoho ze dvou cílů: buď splní 3 karty úkolů, nebo na stupnici slávy dosáhne takové úrovně, že se stane presidentem. Narcos se hraje, dokud není splněna podmínka pro vítězství. Každé kolo hry je rozděleno do 4 pevně daných kroků. Základem hry je aktivace, ve které hráči provádí své tahy, přitom se střídají Patrón a frakce. Každá strana tak odehraje 4 tahy.

Patrón je během hry ukrytý. Místo úkrytu může měnit, ale stojí ho to peníze. Ve svém tahu musí zahrát jednoho svého Sicaria do určité vzdálenosti od svého úkrytu, a tím mimo jiné napovídá lovcům, zároveň s tím provede akci podle zahrané karty. Může tak ovládnout některé město či odstranit blokádu, umístit laboratoř s kokainem nebo vykonat speciální akci konkrétního Sicaria. Pokud chce Patrón uspět, musí si zajistit stálý příjem peníze za laboratoře a vyrobený kokain. Sicarios na herním plánu mu také pomáhají zvyšovat jeho slávu.

Ve hře jsou vždy všechny čtyři frakce, které se podílejí na honbě na Patróna. Hráči si je rozdělí mezi sebe. Na pořadí aktivace se mohou v každém kole dohodnout. Každá frakce má k dispozici dva lovce. Postupně každého přesune a vykoná akci. Může zaútočit na Sicaria, zničit laboratoře, umístit blokády či odstranit ovládnutí, zkoumat vzdálenost od úkrytu Patróna, typ pole (vesnice/město) nebo region, kde se nachází, případně se pokusit o zajetí Patróna. Akce provádíte pomocí akčních karet, které si vybíráte z nabídky.

Narcos je tedy asymetrická hra se skrytým pohybem, ve které se z akcí soupeře snažíte odhadnout jeho další záměry a možnosti. Pro frakce je důležité, aby dobře spolupracovali při hledání Patrónova úkrytu a efektivně využívali své zvláštní schopnosti. Ale i Patrón má v rukávu připraveno nejedno překvapení. Připravte se na dobrodružnou hru, která má svou atmosféru. Vzhledem k tématu je hra určena pro dospělé hráče. Pravidla mají sice přes 20 stran, ale obsahují mnoho ilustrací a příkladů, takže se v nich dobře zorientujete. Určitě vyzkoušejte.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář