Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ve hře Noctiluca se vydáte na lov svítilek

Noctiluca je rodinná hra, která vás zaujme svými barevnými kostkami, ale především svou příjemnou hratelností. Určena je pro 1–4 hráče od 8 let. Prostřednictvím hry se vydáte do džungle, kde se nachází azurová jezírka. Získáváte svítilky z jejich hlubin a naplňujete nádoby podle požadavků. Ten nejšikovnější vyhraje.

Herní plán představuje jedno z jezírek, barevné kostky pak různé svítilky.
Noctiluca se hraje na dvě kola. Před začátkem každého z nich kostkami hodíte a umístíte je na jednotlivá políčka. Okolo jezírka je celkem dvanáct míst, která postupně hráči obsadí. Váš tah je jednoduchý, vyberete si jednu ze dvou linií vedoucích ze zvoleného místa a vezmete si všechny kostky s hodnotou, kterou si vyberete.

Získané kostky umisťujete na karty nádob. Když je nádoba plná, vezmete si žeton bodů podle barvy nádoby. Zpočátku tak získáváte nízké hodnoty, postupně se ale zvyšují. Další body vám přinesou některé karty nádob. Ty získáváte ze společné zásoby po naplnění nádoby.

V této jednoduché a rychlé hře záleží na dobrém postřehu a výběru správných kostek a karet. Kostky přitom vytvářejí stejné podmínky pro všechny hráče, nijak s jejich hodnotami během hry nemanipulujete. Jedná se o taktickou hru, ve které v každém svém tahu hledáte nejlepší volbu. Díky své přístupnosti se hodí pro rodinné hraní, a jako filler ji ocení i náročnější hráči.

Herní plán je oboustranný. Stranu s čísly využijete ve hře jednoho hráče, která je součástí pravidel.


Související články:Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář