Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Ve stínu pyramid je nový deckbuilding v češtině

Karetní hra Ve stínu pyramid je novinka, kterou si již můžete objednat. BoardBros ji již mají skladem. Podtitul hry je výstižný: „Kapesní deckbuilding ze starověkého Egypta.“ Jedná se o další hru založenou na vytváření balíčku během hry, kterou si můžete zahrát v češtině. Hra je určena pro 2–4 hráče od 12 let. Čeká na vás jednoduchá a svižná karetní hra, která skrývá nečekané možnosti.

Původní název hry je Valley of the Kings, pochází z dílny AEG. V češtině by se mohla jmenovat Údolí králů, ale pod tímto názvem již vyšla jiná hra – Egizia. Proto v BoardBros zvolili jiný, také výstižný název Ve stínu pyramid.

Hra vás zavede do starověkého Egypta, do období faraonů. Vaším cílem naplnit svoji hrobku těmi nejcennějšími artefakty – amulety, sošky, knihy, sarkofágy či unikátní předměty. Kdo nashromáždí nejhodnotnější artefakty, ten získá nejvíce bodů a ve hře zvítězí.

Na začátku mají všichni hráči balíček 10 karet. Postupně během hry dokupujete nové karty. Zahrát je můžete dvojím způsobem, buď využijete jejich hodnotu k nákupu, nebo aktivujete jejich efekt. Třetí možností je, že si kartu uložíte do hrobky, což je jediný způsob, jak na konci získat body.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář