Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Veselý kurník je hra o hledání životní rovnováhy kura domácího

Výpravu do slepičí rezidence můžete se svými dětmi podniknout v nové hře »Veselý kurník«, kterou do své rozlehlé nabídky zařadil Blackfire. Ten se mimochodem v poslední době do dětských hravých vod vrhá čím dál častěji. A to je dobře.

Veselý kurník má hezky vyvedené dřevěné komponenty. Patří mezi ně malé a velké slepičky,  balíky slámy plus červená kola, jejichž cíl, původ a životní směr je neznámý. Samozřejmostí je bidélko. Jenže slípky ukrývající se ve hře jsou dobrodružné povahy, a proto se nespokojí jen tak s ledajakým dobrým bidýlkem. Ony si ho totiž vystrčily na střechu kurníku a mají jej místo houpačky. Společně s balíky sena zde hledají životní balanc.

vesely-kurnik-hra

Cílem hráčů je odebírat jednotlivé kousky z viklajícího se žlutého bidélka tak, aby se nezřítilo i se svým ‚usazenstvem‘. Každý dílek má nějaké bodové ohodnocení od jednoho do tří bodů a samozřejmě vyhrává ten, kdo má na konci hry více bodům.

Hra je krásně udělaná a díky jednoduchým pravidlům a malým bodovým hodnotám si ji zahrají menší děti a předškoláci. Houpačka je dostatečně vratká na to, aby nešlo dílky odebírat jen tak halabala. Veselí s kurníkem navíc začíná už při sestavování dílků na bidýlko, protože zde se fantazii meze nekladou. Až po usazení všech červených koleček, sena a slepic se žlutá fošna hodí na střechu kurníku, kde se vyrovná. Hra o hledání rovnováhy a životní filozofie kura domácího může vypuknout!

 

Veselý kurník v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář