Hrajeme.cz
Funny a párty hryPředstavení hry

Vlkodlaky z Temného Hvozdu si zahrajete až v 18 hráčích

Není moc takových her, které byste si mohli zahrát v tolika hráčích. Hra Vlkodlaci z Temného Hvozdu je určena pro 8–18 hráčů od 10 let. Blackfire ji k nám v češtině přinesl koncem srpna. Nejedná se však o horkou novinku, poprvé vyšla již v roce 2001 pod názvem The Werewolves of Miller’s Hollow. Kdo zná Městečko Palermo, tomu bude hra blízká. Využívá princip skrytých rolí a boj o přežití, v tomto případě vlkodlaků s vesničany z Temného Lesa.

 

Vlkodlaci vás zavedou do fantasy světa, do odlehlé osady, kde se nedávno objevili vlkodlaci. Každou noc v ní dochází k vraždám. Hráči představují vlkodlaky, kteří hodují na vesničanech, a vesničany, kteří zvítězí jen tehdy, když zabijí všechny vlkodlaky. Nikdo však neví, kdo je kdo. Respektive o sobě vědí jen vlkodlaci, kteří se musí shodnout, koho během noci zakousnou, nebo vyjdou naprázdno. Celou hru řídí moderátor, který je průvodcem celou hrou a dodává jí atmosféru.

Herní materiál.

Hra probíhá celkem rychle, protože každé kolo někdo zemře a dále se hry neúčastní. Důležitým prvkem hry je diskuse vesničanů o to, kdo je vlkodlakem mezi nimi, a koho se proto musí zbavit. Na rozhodnutí se podílejí všichni, včetně skrytých vlkodlaků. Hru navíc zpestřují zvláštní role, které vesničané mohou mít. Věštec se každou hru dozví identitu jednoho hráče, kterého si zvolí. Musí si ale dát pozor, aby ho vlkodlaci nesežrali dřív, než ostatním vesničanům pomůže. Věštec je ve hře vždy. Ale můžete použít i další role, lovce, amora, čarodějnici, děvčátko, šerifa, zloděje. Ti díky svým schopnostem mohou hru zpestřit a vnést do ní větší napětí. Například lovec neodchází ze hry potichu, vybere hráče, kterého zastřelí, a tím ho také vyřadí ze hry, nebo děvčátko, které se může pokusit špehovat vlkodlaky (nesmí ji ale načapat).

„Noc přichází, celá vesnice usíná a všichni zavřou své oči.“

Moderátor na začátku hry

Vlkodlaci z Temného Hvozdu jsou malou hrou, v krabičce najdete 24 karet. Přinese vám ale spoustu zábavy do větší skupiny, ve které si společně jen tak nějakou deskovku nezahrajete. Podle hodnocení hráčů si ji nejlépe zahrajete v 11 až 15 hráčích. Je to párty hra s hororovým tématem, která se hodí pro večerní hraní, aby měla správnou, temnou atmosféru. Je to deduktivní rolová hra s jednoduchými pravidly, pro kterou získáte i známé a přátele, kteří deskovky moc nevyhledávají. Díky náhodnému rozdání rolí bude každá hra jiná a plná napětí. Důležitou roli má moderátor. Je proto důležité, aby dobře znal i detaily hry a dokázal do ní vnést atmosféru a jedinečný herní zážitek.

Doporučit ji proto mohu pro oddílové výpravy, třídní výlety a větší setkání přátel. Malá krabička vám nezabere žádné místo. Nesmíte se ale bát hororového tématu a toho, že hráči vypadávají ze hry.

Karty rolí.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář