Hrajeme.cz
Nové hryPro děti

Vydejte se s dětmi na Tajnou výpravu čarodějů

Pokud hledáte zábavnou hru pro předškoláky a mladší školáky, pak sáhněte po Tajné výpravě čarodějů. Je to kooperativní hra pro 2–6 hráčů od 6 let, ale ve skupince ji zvládnou i mladší děti. V češtině ji vydal MindOK v řadě dětských her. Navíc je kvalitně připravená a graficky zdařilá.

Hráči představují kouzelnické učně, kteří tajně utekli do černého lesa na kouzelnický trh. Přísný duch Bludovít je jim ale v patách, a tak musí honem zpátky do kouzelnické školy. Jejich záchranou jsou přátelští bludíci, kteří jim svítí na cestu. Hráči je ale musí objevit v korunách stromů, kde bydlí.

Ve hře musí hráči spolupracovat, jeden po druhém se střídají. Herní plán představuje cestičku do kouzelnické školy, kterou lemují stromy. Aktivní hráč hodí třemi kostkami, a pak začne otáčet žetony stromů. Snaží se přitom odhalit stejné symboly (bludíky), které mu padly na kostkách. Svou figurku posune na cestě o jedno pole za každého bludíka. Může se ale stát, že vám na kostce padne duch nebo že ho odhalíte na žetonu lesa. Pak se pohne i duch.

Společně vyhrajete, pokud se všichni dostanete v pořádku do školy, Bludovít nad vámi ztrácí moc. Pokud se ale Bludovít dostane na stejné políčko nebo přeskočí políčko s jakýmkoliv malým čarodějem, pak prohrajete, protože vás přistihl při činu.

Během cesty vám také mohou pomáhat kouzelné lektvary a očarování kostek. Podle jejich počtu si nastavíte obtížnost hry: pro začátečníci, pokročilé a frajery. Hra je založena na fungujícím principu, kdy si musí hráči pamatovat umístění jednotlivých symbolů. Na začátku zná každý jen jeden, postupně během hry se odhalují další. Hra postupně graduje, protože znáte umístění více symbolů, ale duch se také pohybuje rychleji.

Tuto hru vřele doporučuji pro hraní s dětmi.

Tajná výprava čarodějů v katalogu Hrajeme.cz:

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář