Hrajeme.cz
Soutěže

Vyhlášení vítěze v soutěži o hru Marco Polo

Soutěž o novinku Marco Polo již byla ukončena, nejvyšší čas vyhlásit vítěze. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel. Zároveň připojujeme i správné odpovědi.

Hru Marco Polo, kterou do soutěže věnovalo Albi, získává Martin B. z Brna.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky a odpovědi:

1. Jaké všechno zboží se ve hře vyskytuje? Hráči ho potřebují například k plnění obchodních smluv? – hedvábí, pepř, zlato (velbloudi se ve hře vyskytují také a jsou velmi užiteční, nepovažují se ale za zboží)

2. Jaká herní ocenění hra Marco Polo již získala? Jmenujte alespoň dvě. – například: Deutscher Spiele Preis 2015 pro nejlepší rodinnou hru; Kennerspiel des Jahres 2015 – doporučená hra; International Gamers Award 2015 pro strategickou hru

3. Jak se jmenuje autor hry Hvězdokupy, kterou vydalo Albi v září? – autorem je Pavel Tatíček

4. Jmenujte jednu věc, kterou bychom podle vás na Hrajeme.cz měli změnit. – Děkujeme za všechny postřehy a podněty k portálu Hrajeme.cz. Těší nás, že velký počet odpovědí byl v tomto duchu: „Nic mi tam nechybí, je to přehledné, aktuální, bezva :-D.“ Rádi byste, aby na Hrajeme.cz bylo více soutěží nebo více her v soutěžích. Zde vybíráme některá vaše další náměty:

 • Vaše stránky jsou super, snad by mohlo být zajímavé dávat ke hrám hodnocení v různých atributech (tj. třeba míra strategie – 4*, časová náročnost 3*, zábava 4*,..). – čím více kritérií, tím je hodnocení komplikovanější a nepřehlednější, proto o tom zatím neuvažujeme
 • Více recenzí! Ráda si čtu recenze na hry, které nově vychází 🙂 – Za to jsme rádi. Pracujeme na tom, aby recenzí vycházelo více a častěji 🙂
 • Rád bych detailnější vyhledávání her dle více kritérií. – Uvažujeme o tom, jaká kritéria přidat
 • Udělat snadnější soutěžení, např. jen vyplněním formuláře přímo u soutěže. – O takové možnosti uvažujeme
 • Možná by se hodila nějaká inzerce, bazar her. Vrátit aukce. – Časem bychom takovou službu chtěli poskytovat, vše je o zájmu 🙂
 • Přidala bych ke složitějším hrám krátké video. – Rádi budeme přidávat, když se najde někdo, kdo by ho chtěl tvořit 😉
 • Podle mého server funguje výborně, jediná změna, zařízení herního klubu a možné zavedení turnajů. – Herní klub bychom rádi otevřeli, ale nemáme na to dostatečnou kapacitu.
 • Vyhledávání v Katalogu her podle počtu hráčů – na staré verzi stránek hrajeme.cz bylo možné zvolit kritérium např. 2 a více hráčů, 3 a více hráčů. Dnes je tam možné zvolit 2, 2-3, 2-4, … 2-20, ale když zvolíte např. 2-4, zobrazí se vám pouze hry, které na obalu skutečně mají uvedeno 2-4 hráči, zatímco já bych mezi nimi ráda viděla i ty hry, které jsou pro 2-3 nebo 2 hráče. – Je to tak, lépe to v současném systému neumíme. Má ale jiné přednosti.
 • Větší podpora přispěvatelů, větší otevřenost (možnost doplňování obsahu komunitou). Zkusit zavést on-line chat mezi hráči. – Uvažujeme o tom.
 • Vyhovovalo by mi, kdyby u jednotlivých popisů her byl rovnou k dispozici odkaz na internetové obchody, kde lze uvedenou hru zakoupit. – Ano, o něčem takovém uvažujeme.
 • Vytvořit mobilní aplikaci, ve které budou články a recenze, něco ve stylu Idnes. – Hrajeme.cz má resposibilní šablonu, která umožňuje čtení na mobilním zařízení, vč. všech funkcí. Pokud by se našel programátor, který by chtěl takovou aplikaci vytvořit, budeme rádi.
 • Grafika, logo. – Nám se grafika líbí, ale postupnému vylepšování se nebráníme 🙂
 • Velmi chybí možnost změnit hodnocení hry (například u hry Troyes jsem udělil po několika málo prvních hrách hodnocení 4 hvězdičky, nyní po mnoha odehraných hrách vím, že si hra zaslouží hvězdiček 5, ale není možné to změnit). – To teď opravdu není možné, ale stačí nám napsat na redakční e-mail, hodnocení upravíme.
 • U některých her bych ocenil detailnější popis. – Postupně na tom pracujeme.
 • V sekci „kde hrát“, nemít jen kluby, ale i herní skupinky, které hledají spoluhráče. – Pokud nám některá skupina napíše, kontakt přidáme.
 • Uvítal bych herní časopis-třeba „jen“ v PDF formátu. – O herním speciálu Hrajeme.cz v pdf formátu uvažujeme.
 • Možnost  změnit si avatar v osobním nastavení u registrovaných uživatelů. – Avatar si změnit můžete. Vyžaduje to registraci na specializované stránce gravatar.com. Je to internetová služba, ve které si obrázek můžete nastavit.

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář