Hrajeme.cz
Rady, nápady, tipy

Vyplatí se organizéry od Laseroxu? Vyzkoušeli jsme ho pro hru Praga Caput Regni

Šikovně uložit herní komponenty v krabici je mnohdy nad lidské síly. Především při převážení hry pak mohou komponenty dostat zabrat. Kromě jejich poškození také hrozí, že některé důležité součásti hry, například žetony či karty, ztratíte. Je proto potřeba komponenty chránit. Nejčastěji je hráči vkládají co průhledných sáčků.

Elegantní řešení nabízí organizéry. Vybrat si můžete z různých materiálů, od kartonových, přes pěnové po plastové. Albi nově rozšířilo svou nabídku o značku Laserox, která organizéry zhotovuje z vysoce kvalitního materiálu (plywood) s prémiovým vzhledem a vysokou pevností. Oproti HDF deskám od firmy e-Raptor se vyznačuje nižší hmotností. 

Cena ale není malá, často se blíží ceně samotné hry. Proto je dobré zvážit, zda se vám kvalitní organizér vyplatí. Například u hry Gloomhaven je ale nutností, protože komponent je v ní hodně (i když si můžete vypomoci různými krabičkami). Zohlednil bych však určitě to, jak často danou hru hrajete a zda ji vozíte na různé akce.

Kvalitní organizér má ještě jednu významnou hodnotu, urychlí přípravu hry. Ocenil jsem to například u hry Praga Caput Regni, která také obsahuje hodně komponent. Navíc během hry postupně přidáváte do hry nové žetony, takže oceníte jejich přehledné roztřídění. Organizér od Laseroxu navíc obsahuje i nový Karlův most, který je pevný a na plánu i pěkně vypadá (nahradíte jím původní kartonový).

Po zakoupení si organizér musíte sestavit. Využijete tak i trochu své modelářské zručnosti. Připravené díly je potřeba nejprve pečlivě uvolnit, použijte k tomu skalpel nebo ostrý nůž. Jednotlivé díly do sebe dobře zapadají. Lepení není nezbytné, ale mohu ho doporučit, vše vám bude prvně držet. Využít můžete lepidlo na dřevo.

Organizér pro hru Praga Caput Regni od Laseroxu se mi osvědčil a mohu ho doporučit. Všechny komponenty mají své místo, vše je v krabici pěkně srovnané. Nejvíc oceňuji rychlou přípravu hry. Ušetřil jsem 15 pytlíčků, jejich vybalování bylo obzvlášť otravné a zdržovalo.

Organizér pro hru Tainted Grail se také může hodit.

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář