Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vypravte se do Kobky plné chaosu

Po hře Domek plný chaosu přinesl Blackfire také navazující hru Kobky plné chaosu. Je také určena pro 3–6 hráčů od 8 let, zvládnou ji ale i děti od 6 let. Je to svižná a zábavná blafovací hra s jednoduchými pravidly, kterou si dobře zahrajete s dětmi i příležitostnými hráči. Zavede vás do kobek, které jsou plné příšer a dobrodruhů, a také se v nich nachází poklad mrtvého krále. Zvítězí ten, kdo má po třech kolech nejvíce bodů.

Nejprve si z dvanácti karet místností sestavíte kobky a pak do každé umístíte po jedné postavě a do pokladnice truhlu s pokladem. Nakonec si tajně vylosujete dvě postavy. Hráči se střídají po jedné akci. Kdo je na řadě, buď posune jakoukoliv postavu do vedlejší místnosti, nebo můžete začít boj tam, kde je více postav. Svou oběť si jednoduše vyberete a vyřadíte ji ze hry. Takto se hraje, dokud v kobkách nezbude jediná postava. Pak následuje bodování.

Oproti hře Domek plný chaosu je zde navíc truhla s pokladem. Pokud postava začíná pohyb z místnosti, ve které je poklad, vezme ho s sebou, a pokud svým pohybem opustí kobky, neukončí sice hru, ale na konci kola získá plných 10 bodů. Postava, která zůstala poslední, obdrží 9 bodů, atd. V případě, že truhla kobky neopustila, získá poslední plných 10 bodů.

Hra vyšla v češtině, i když je na krabičce originální název Rumble in the Dungeon. Herní materiál je jazykově nezávislý a v krabičce najdete česká a slovenská pravidla. Pokud máte Domek plný chaosu, můžete hry zkombinovat.


Hry v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář