Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vysvoboďte princeznu ze začarované věže

Pěknou hrou pro děti je Začarovaná věž, která u nás v červnu vyšla díky společnosti Blackfire. Určena je dětem od pěti let, ale s asistencí dospělých si ji zahrají i mladší. Podstatné také je, že se při ní nebudou nudit ani rodiče. Jeden z hráčů představuje černokněžníka, který uvěznil princeznu v začarované věži. Na začátku hry schová klíč a ostatní hráči ho musí najít, aby mohli princeznu zachránit. Ale pozor, ve věži je šest zámků, pokud vyberete špatnou klíčovou dírku, musíte hledat znovu. Hra končí, jakmile princezna vyskočí z věže. Černokněžník se snaží klíč získat také. Ostatní mají náskok, on zas ví, kde je schovaný. Ve hře vyhrává ten, kdo princeznu z věže vysvobodí.

Začarovaná-věž-hraHra Začarovaná věž využívá jednoduchý, ale pěkný mechanismus s magnetem. Na hrací desce jsou kulatá políčka, která se dají odsunout a vložit pod ně kovový klíč. Figurka má v sobě magnet, který klíč zachytí v případě, že přechází přes políčko, kde je klíč ukryt.

Děti tato hra na „schovávanou“ baví. Jednak samotné ukrývání klíče a jeho hledání, jednak zkoušení zámku při vysvobozování princezny. Díky jednoduchému mechanismu princezna při zvolení správného zámku skutečně vyskočí. Hra má úžasné provedení využívající celou krabici. Není divu, že v Německu získala ocenění dětské hry roku.

Začarovaná věž v katalogu Hrajeme.cz

 

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář