Hrajeme.cz
Nové hryPro rodinné hraní

Vyzkoušejte oceněnou rodinnou hru Obrázky

MindOK již má skladem a do obchodů rozesílá novou rodinnou hru Obrázky, která v loňském roce získala prestižní ocenění Spiel des Jahres udělované německou kritikou. Určena je pro 3–5 hráčů od 8 let. Má jednoduchá pravidla, takže si ji dobře zahrajete v rodině, s přáteli i příležitostnými hráči, ale zároveň jí nepohrdnou ani náročnější hráči. Během hry různými způsoby předvádíte obrázky, a zároveň hádáte, co napovídají ostatní hráči. Do 27. dubna si o tuto hru můžete také zasoutěžit.

Ve hře je celkem 91 karet s různě tematicky zaměřenými fotografiemi. Na začátku hry jich náhodně vyberete 16, rozložíte je na stůl do mřížky 4 x 4 a přiložíte k nim žetony s písmeny a čísly, abyste označili sloupce a řádky. Každý hráč si následně tajně z pytlíku vylosuje žeton se souřadnicemi, které mu určí jeho obrázek. Ten bude napodobovat pomocí své sady předmětů tak, ji ostatní poznali.

Premiéra hry Pictures v Essenu 2019.

Ve hře je k dispozici 5 sad předmětů. V každé partii každý hráč bude napodobovat s každou sadou. Odehrajete tedy 5 kol, bez ohledu na počet hráčů. Na začátku si sady jednoduše rozeberete a po skončení kola je předáte sousedovi. Co tedy sady obsahují: 1. barevné kostičky a rámeček, 2. šest dřevěných kostek různých tvarů, 3. dřevěné špalíčky a kameny, 4. karty se symboly, 5. krátkou a dlouhou tkaničku.

Při vytváření nápovědy usilujete o to, aby co nejvíce hráčů vaši tajnou fotografii poznalo. Bod získá každý hráč, který ji pozná, a vy tolik bodů, kolik jich celkem bylo, tedy za každý správný tip. Pokud tedy uhodnete 3 cizí fotografie a vaši správně tipli 2 hráči, dostanete celkem 5 bodů. Součet bodů za všechna kola určí vítěze.

Obrázky jsou jednoduchou a svižnou hrou, která krásně rozvíjí představivost, tvořivost a dedukci. Na hře je sympatické, že využívá různý typy materiálů a šikovně je začleňuje do hry, a také to, že jsou všichni hráči neustále zapojeni. Bodování je jednoznačné, takže vás nezdrží, zároveň je zajímavé sledovat, komu se jak dařilo. Ve výsledku jde ale o více zábavu a tvořivost než o vítězství.

Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář