Hrajeme.cz
Funny a párty hryNové hry

Vyzkoušejte si Život na dlani

TLAMA games již má skladem hru Život na dlani. Je to párty hra dixitovského typu. Není ale založena jen na kartách, ale přináší i různé materiály a zapojení hmatových vjemů. Hra je primárně určena pro dvoučlenné týmy, tedy pro 4, 6 či 8 hráčů od 10 let. Pravidla ale pamatují na variantu pro 2 hráče a pro hru lichém počtu. Jednu partii zvládnete do 30 minut.

Jeden hráč v týmu představuje dědečka, který bude v nabídce karet hledat dvě karty vzpomínek na mládí. Ty se mu pomocí různých předmětů pokusil vyvolat druhý hráč představující jeho vnouče. Dědeček má zavřené oči a vnouče mu pokládá předměty na nataženou dlaň. Kartu se vzpomínkou zná jen vnouče. Ostatní hráči sledují napodobení vzpomínky a po v následující fázi vyberou za svůj tým jednu kartu, která má dědečka zmást. Nabídku karet pro dědečka tvoří celkem osm karet: karty vzpomínek, karty ostatních týmů a dobrané kary.

Dědeček se tedy snaží uhodnout správné karty vzpomínek, ale také jejich pořadí. Za každou správně určenou, včetně pořadí, dostane tým bod. Tým soupeřů dostane bod, když dědeček určí jejich kartu místo karty vzpomínky. Nikdo nedostane žádný bod, pokud dědeček vybere kartu z balíčku nebo poplete pořadí vzpomínek.

Týmy se postupně prostřídají. A hra končí, když se všichni hráči vystřídají v roli dědečka. Zvítězí tým s nejvyšším počtem bodů.


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář