Hrajeme.cz
Nové hry

Vzhůru do podzemí je malá hra pro velké hrdiny

Určitě znáte hry na hrdiny, v nichž prohledáváte podzemí a bojujete s nestvůrami. Novinka Vzhůru do podzemí je na toto téma, ale jde na to trochu jinak. Hráči licitují o to, kdo se s vybraným hrdinou pokusí podzemím projít. Přitom mohou ovlivnit, jaké hrdina bude mít vybavení, ale i jaké příšery potká. Hraje se několik kol. Ve hře zvítězí ten, kdo dvakrát úspěšně projde podzemím. Vyhraje ale také ten, kdo zůstane jako jediný ve hře. Když totiž podruhé vaše výprava skončí neúspěchem, vypadáváte ze hry.

Jak to celé funguje? Vyberete si jednoho ze čtyř hrdinů, rytíře, barbara, zlodějku či čaroděje. Liší se počtem životů a vybavením. Připravíte si jeho výzbroj a zamícháte balíček karet příšer. Hráč na tahu si vezme kartu příšery, tajně se na ni podívá a rozhodne se, zda ji přidá do podzemí (hrdina s ní bude bojovat), nebo ji položí před sebe (pak ale hrdina přijde o část své výzbroje). Místo toho, aby si vzal kartu z balíčku, může pasovat a na hře se již v tomto kole nepodílet. Do podzemí pak půjde ten hráč, který zůstane jako poslední ve hře.

Druhé fáze kola, výpravy, se tedy účastní jen jeden hráč. Postupně odkrývá karty příšer. Poráží je s pomocí své výzbroje, nebo utrží zranění podle síly příšery. Díky magickým schopnostem předmětů získává různé výhody. Pokud po dobrání balíčku příšer v podzemí utržil méně zranění, než kolik měl životů při vstupu do podzemí, uspěl a dostane kartu vítězství.

Vzhůru do podzemí je menší hra pro 2–4 hráče od 10 let. Má jednoduchá pravidla. Jednu partii odehrajete do půl hodiny. Graficky i zpracováním je výborně připravená. Hra nezabere moc místa na stole, nemá herní desku. Obsahuje karty příšer, hrdinů a výzbroje. Můžete si ji vzít kamkoliv a zahrát si ve volných chvílích.

 

 

Vzhůru do podzemí v katalogu Hrajeme.cz:

Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář